CHP sordu: Polisin avukatı AK Partili mi?

CHP sordu: Polisin avukatı AK Partili mi?
CHP sordu: Polisin avukatı AK Partili mi?
CHP İstanbul milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Ethem Sarısülük'ün katil zanlısı polis Ahmet Şahbaz'ın avukatlığını yapan Hüseyin Yelkovan'ın Ak Partili olduğu iddiasını TBMM'ye taşıdı.

 

radikal.com.tr CHP 'li Tanrıkulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın yanıtlaması istemiyle verdiği önergesinde şu soruları dile getirdi:
1 - Ahmet Şahbaz’ın avukatlığını yapan Hüseyin Yelkovan AKP Altındağ Gençlik Kolları Başkanı ve Altındağ Belediye Başkan Aday Adayı değil midir? Partiniz Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Yelkovan’ın Ahmet Şahbaz’ın avukatlığını yapması iktidar partiniz ile Ahmet Şahbaz arasındaki organik bir bağı mı işaret etmektedir?
2 - Ethem Sarısülük’ü öldüren Ahmet Şahbaz’ın avukatlığını AKP Altındağ Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Yelkovan’ın yapması bir tesadüf müdür?
3- Ethem Sarısülük’ü öldüren Ahmet Şahbaz, bir grup kişi ya da kişiler tarafından korunmaya mı çalışılmaktadır? Eğer korunmaya çalışılıyorsa bu talimatı kim ya da kimler vermiştir?
4 - Ahmet Şahbaz’ın savunma masrafları kim ya da kimler tarafından karşılanmaktadır?
5- Ahmet Şahbaz’a partinizle fiili ilişkisi bulunan bir kişinin avukatlık yapmasını kim ya da kimler talep etmiştir? Ahmet Şahbaz “Baro”dan avukat talebinde bulunmuş mudur?
6- AKP Altındağ Gençlik Kolları Başkanı ve Altındağ Belediye Başkan Aday Adayı olan Hüseyin Yelkovan’ın bu kadar hassas bir davada avukat olarak görev yapması etik midir?