CHP ve MHP'nin olduğu sokakta, aynı plakayla iki farklı araç

CHP ve MHP'nin olduğu sokakta, aynı plakayla iki farklı araç
CHP ve MHP'nin olduğu sokakta, aynı plakayla iki farklı araç
İstanbul'da, CHP ve MHP il başkanlığı binalarının çok yakınındaki bir sokakta, park etmiş iki ayrı aracın aynı plakaya sahip olması şüphe yarattı. Araçların, daha önce gündeme gelen 'ortam dinleme' iddialarındaki araçlarla aynı tipte olması da dikkat çekti.

RADİKAL – İstanbul Seyrantepe’de iki partinin il merkezlerine 100 metre mesafede arka arkaya park etmiş iki aracın aynı plakayı taşımaları şaşırttı. İstanbul’daki iki ayrı araçta ‘klonlanmış’ olarak görülen bu plakanın, gerçekte ise Ankara ’da başka bir araca ait olduğu ortaya çıktı.

Habertürk gazetesinden Müslüm Sarıyar'ın haberine göre, İstanbul Seyrantepe’deki Metro Durağı’nın bulunduğu noktada biri Audi marka bir otomobil diğeri Volkswagen marka ‘transporter’ 2 araç, bir vatandaş tarafından cep telefonuyla görüntülendi. Art arda park halindeki iki siyah aracın da aynı “06 L ....” plakasını taşıması dikkat çekti. Plakanın resmi kaydı ise 2012 model Mercedes marka bir araca ait.

MHP VE CHP 'NİN SOKAĞINDA

Fotoğrafı çeken ve adının açıklanmasını istemeyen vatandaşın iddiasına göre önlerinde ‘çakar’ diye tabir edilen ışıklar bulunuyordu. Araçların park halinde bulunduğu yer, CHP İstanbul İl Başkanlığı binasına 50 metre, MHP İstanbul İl Başkanlığı binasına da yaklaşık 100 metre mesafedeydi.

Ergenekon ve Çukurambar soruşturma dosyalarına giren ‘ortam dinleme’ iddialarında da fotoğraftakine benzer minibüsler gündeme gelmişti.

Fotoğrafı çeken vatandaş, iddialarını şöyle sürdürdü: “İki araçta aynı plakaları görünce fotoğrafladım. Ancak Audi marka araç ayrılırken, diğer araca yanaşarak içindekilerle kısa süreli konuştu.”