CHP yönetimi TRT'yi bastı!

Haber: ZİHNİ ERDEM / Arşivi

ANKARA - Tuncay Güney’in TRT ekranlarından CHP lideri Deniz Baykal’ı ‘MİT ajanı’ olarak ima etmesine kızan CHP’li 30 vekil TRT’yi bastı. 
CHP Sözcüsü Mustafa Özyürek ve Grup Başkanı Vekili Okay dün baskından önce öğle saatlerinde TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin’in özel kalemini arayarak ziyaret etmek istediklerini iletti. Ancak “Genel Müdürümüz bugün gece geç saatlere kadar yönetim kurulu toplantısında olacak” yanıtı verildi.
Bunun üzerine 30’a yakın milletvekili TRT kampusuna gitti. Genel Müdürlük katında Şahin’in bulunmadığı bildirilince CHP’liler Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Koyuncu’yla görüştü. Koyuncu’nun “Hoşgeldiniz” sözleri üzerine Okay, “Aslında pek hoş gelmedik” karşılığını verdi. Okay, TRT’nin yandaş medya anlayışıyla program yaptığını belirterek sert bir uslüpla şunları söyledi:
“TRT ne idüğü belirsiz bir meczubu, kamu kaynaklarını hoyratça kullanan bir anlayışla ekranlara çıkarttı. Yandaş medyada mimarlık yapan bir ismin çanak sorularıyla, CHP’nin hiç de hak etmediği, gayri ahlâki ve terbiye sınırlarını aşan üslupta konuşmasına izin verdi. TRT bu ayıbı nasıl taşıyacaktır? Ama TRT zannetmesin ki CHP bunun hesabını sormayacak. Açıkçası bunun için geldik. TRT’nin çalışanları bundan sonraki süreçte kendilerine çeki düzen versinler. İktidarın yandaşlığından vazgeçsinler.”

MHP: Nasıl izah edilir?
MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır da Güney’in TRT?konuşmalarını, “Bir kanun kaçağı olan bir kişinin devlet televizyonunda dört saat programa çıkartılması nasıl izah edilir? Bunu anlamakta ve kabullenmekte zorlanıyoruz” diye eleştirdi.