CHP'de ilçe teşkilatında toplu istifa!

CHP'de ilçe teşkilatında toplu istifa!
CHP'de ilçe teşkilatında toplu istifa!
Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Ali Deveci'nin de aralarında bulunduğu 44 kişi, Nazilli Belediye Başkan adayı olarak Ferda Çağlar Erkut'un aday gösterilmesine tepki için istifa ettiklerini açıkladı. Deveci, ihanete uğradıklarını öne sürdü.

CHP Genel Merkezi tarafından Nazilli Belediye Başkan adayı olarak Ferda Çağlar Erkut’un açıklanması CHP Nazilli İlçesi’nde tepkilere yol açtı. Daha önce aday adaylığını açıklayan inşaat mühendisi Cavit Yenipazarlı’yı destekleyen bir grup partili, Erkut’un aday gösterilmesi nedeniyle istifa kararı aldı. Bugün saat 13.30’da parti hizmet binasında basın açıklaması yapan CHP Nazilli İlçe Başkanı Ali Deveci’nin de aralarında bulunduğu 44 partili, istifa ettiklerini dile getirdi. Deveci, "Her ne kadar geçen zaman sonunda kendimizi ihanete uğramış, satılmış olarak hissetsek de prensipleri yoluna yaşayan kişiler olarak elbet bunun da üstesinden geliriz" dedi.
Murat GÜRKAN/NAZİLLİ (Aydın), (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/116783011678306

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yeni bir partinin vakti geldi geçiyor - izninizle

  CHP nin ömrü tamamlanmıştır. Ölüyü diriltmek için yapılanlar durumu iyice kötüleştirmiştir. Bari gövde çürümeden, yararlı olacak çalışan organlar alınsın yeni bir yapı kurulsun. Parti adına saplanıp kalmanın alemi yok, CHP genç yetenekleri budamakla ad yaptı, artık yeter!

  Kuşadası - deepcrimson

  Siz bi de Kuşadası'nda hiç sevilmeyen mevcut belediye başkanını bir daha aday gösterin bakalım. Neler olacak görürsünüz. Demedi demeyin...

  Bu chp - ölçer

  yahu ne derseniz deyin bu chp,hazımsızlık had safhada

  DEMOKRASİ - HARAYDIN

  Demokrasi karşısında tepinme ey CHP. Cumhuriyet, çok partili hayat, tek eksiğin demokrasi olduğunu görmemekte niye ısrar ediyorsun. Tüm adaylarını parti üyelerine önseçimle belirlet. Kampanyada karşı aday hakkında konuşanı safdışı et.Üye demokrasisinegeçerek lider saltanatı ve örgüt oligarşine son vermek CHP nin görevi.

  panik - düş-ün bulur-sun

  Seçimi kazanmak için seçmenini kaybetmein alemi yok. Seçmenini kazanmak için de, seçimi kaybetmenin anlamı yok. CHP kalıp tutucu söylemlerle yetinmeyip, parti içinde daha sağlıklı iletişim geliştirmeli. Birlikteliğini sadece siyasi idollere değil, demokrasi uygulamasıyla sağlamalıdır. Zira CHP seçmeni, dinci partilerdeki gibi her emre itaat edecek kadar cahil unsurlar değildir. Feodaliteyi yıkarken feodal yöntemler kullanarak kültür devrimi gerçekleştiremezsiniz. Tam tersine o bağnaz kültürü beslemiş olursunuz. Azınlık ol ama, doğru dürüst ol dert değil.

  her partide olan.. - kaşınan adam

  Her partide seçim dönemlerinde sıkça rastlanan olaylar CHP de olunca nedense manşetten veriliyor.