CHP'li Atilla Kart'tan Milli Piyango'da şaibe iddiası

CHP'li Atilla Kart'tan Milli Piyango'da şaibe iddiası
CHP'li Atilla Kart'tan Milli Piyango'da şaibe iddiası
CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, yurtdışına kaçan bir Milli Piyango mensubunun kendisine gönderdiği itiraflarını açıkladı. Atilla Kart yaptığı açıklamada 2012 yılında verdiği soru önergisindeki iddiaların bu itirafla doğrulandığını söyledi.

CHP ’li Atilla Kart, “Milli Piyango Müdürlüğünde yapılan çekilişlerin şaibeli olduğunu, mensupların çoğunun varlığının milyonlarla ifade edildiğini, ancak bunun kamufle edildiğini ayrıntılı olarak ifade etmektedir” dedi.

Milli Piyango çekilişlerinde şaibe olduğunu 2012 yılında soru önergesiyle gündeme getiren CHP’li Atilla Kart, yurtdışına kaçan bir Milli Piyango mensubunun itiraflarını gündeme getirdi.

“Çok Pişmanım” rumuzuyla kendisine ulaşan eski bir Milli Piyango çalışanından bahseden CHP’li Kart, “Milli Piyango mensubu olduğunu, şu anda yurtdışında güzel bir hayat sürdürdüğünü, Kurum bünyesindeki çıkar örgütlenmesinden kendisinin de yararlandığını ifade etti” dedi.

CHP’li Kart, kendisine ulaşan kişinin “Atilla Bey şaibe olduğunu söylediği dönemde çok tedirgin olduk foyamız ortaya çıkacak diye” şeklinde açıklamada bulunduğunu söyledi.

"ÇEKİLİŞLER ŞAİBELİ"
AKP ’nin Milli Piyango Kurumu’nu denetlemekten kaçınarak halka saygısızlık yaptığını vurgulayan CHP’li Kart, Milli Piyango itirafçısının kendisine ulaştırdığı bilgileri şöyle aktardı:

“Milli Piyango Müdürlüğünde yapılan çekilişlerin şaibeli olduğunu, mensupların çoğunun varlığının milyonlarla ifade edildiğini, ancak bunun kamufle edildiğini; çekiliş sonuçlarını değiştirmek ve istenilen rakamlara ikramiye çıkmasını sağlamanın hiçbir zorluğunun olmadığını; öncelikle TRT payı diye milyonlarca lira verilen canlı yayın ilişkilerinin ortadan kaldırıldığını; birçok özel kanaldan yayın talebi geldiği halde bu taleplerin kabul edilmediğini; önceden çekilişi birkaç vatandaş ve gazetecinin izlerken, TRT sözleşmesinin iptali sebebiyle izlemez hale geldiğini; çekiliş yapıldığında 21.30’da internet sitesinde sonuçlar açıklanıncaya kadar kimsenin haberinin olmadığını, çekiliş sonucu belli olur olmaz ‘son 1 kupon tavrıyla’ hemen çıkan rakamları kapsayacak şekilde belli bayiler aracılığıyla iştirakin sağlandığını; bu yöntemin canlı yayın iptalinden sonra rahatlıkla uygulanır hale geldiğini; ayrıntılı olarak ifade etmektedir.”

Milyonlarca işsizin, dar gelirlinin, emeklinin umutlarının sömürüldüğünü ifade eden CHP’li Kart, “Hükümeti kamuoyuna açıklama yapmaya davet ederken; Tarafımıza ulaşan yeni bulgularla konuyu kamuoyu ve TBMM gündeminde takip etmeyi sürdüreceğimizi ifade ediyoruz” açıklamasında bulundu.

 


  http://www.radikal.com.tr/128748212874825

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Benim içim rahat - user1112450

  Asla banada çıkabilir demiyorum 10yıldır hiç milli piyongo ve sayısal almadım Onun için çok rahatım söylentiler çıkmadan öncede kuşkuyla yaklaşıyordum bu çekilişli kumar oyunlarına vatandaşı soyma araçlarından sadece bir tanesi bu oyunlar ve çekilişler ilgi'de göstermeyin ve rahatsız'da olmayın derim

  Milli Piyango başlı başına soygundur - OTRANBOGA

  Gerek Milli Piyango gerek diger kumar oyunlarında "adalet" aramak başlı başına bir faciadır...Bir düşünün milyonlarca insan büyük ikramiyeler için bilet alırlar fakat ikramiye asla milyonlara değil, en fazla 3-5 kişiye çıkar.Yani büyük ikramiyeyi kazanma şansı milyonda bir bile değilken ve buraya yatırılan paralarla sadece 3-5 kişinin zengin yapılması belli iken ve bu biletleri alanlarında bunu bilmeleri gerekirken,herkesin birbirinincebindeki 5-10 lirasını çalmak için kuyruklarda sıra beklerlerken hak hukuk aramak neyin nesi?a Adalet bunun neresinde ? Yani gerek Milli Piyango gerek diger kumar oyunları başlı başına devlet eliyle yapılan soygun ve hırsızlıkkken yakınmalar niye?

  Kasa - drhil

  Yoksa bu paralar da mı akepe nin gizli kasaına gidiyor?

  cankendi - user459870

  Son üç çekilişin, 957 ilçe varken, arka arkaya İstanbul'un Fatih ilçesine çıkmış olmasının olasılığı, Şans Topu'nda '' 6'' tutturma olasılığından daha düşüktür. Ayrıca, 4000 bayi varken, ikramiyelerin aynı bayilere defalarca isabet etmesi de olasılık olarak inandırıcı değildir.

  İhbar - drhil

  Bakalım savcılar ihbar kabul edecekler mi?