CHP'li Aygün, PKK'nın kaçırdığı işçileri serbest bırakmasını istedi

CHP'li Aygün, PKK'nın kaçırdığı işçileri serbest bırakmasını istedi
CHP'li Aygün, PKK'nın kaçırdığı işçileri serbest bırakmasını istedi
CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, PKK'nın kaçırdığı 2 işçinin ailesiyle birlikte basın toplantısı düzenledi.

TUNCELİ – CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, PKK 'nın Bingöl'de kaçırdığı 2 işçinin ailesiyle birlikte düzenlediği basın toplantısında, işçilerin serbest bırakılmasını istedi.

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, partisinin Tunceli İl Başkanlığı'nda PKK'nın Bingöl'ün Genç İlçesi'nde 19 Temmuz günü kaçırdığı 3 kişiden birinin serbest bırakılmasının ardından, örgütün elinde tuttuğu Ertuğrul Bozkurt'un amcası Hüseyin Bozkurt ve Ahmet Tekin'in eşi Ayfer Tekin ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

Aygün, bu tür kaçırmaların örgütün niyet ve iradesinin ne olursa olsun insanların ölümüyle sonuçlandığını Cemal Beyazgül olayından bildiklerini söyledi. Aygün, "Beyazgül Ovacık'ta bir sol örgüt tarafından kaçırıldı. Tam 24 gün boyunca sorgulandı ve kalp krizinden öldüğü açıklandı. Dolayısıyla sağlık sorunu olan bu insanların dağda dolaştırılması sağlıkları ve can güvenliklerini tehlikeye atıyor. Biz barış ve müzakere sürecinde örgüt hiçbir eylem yapmazken, karakollara askeri noktalara dönük hiçbir harekette bulunmazken şirket çalışanlarının, sivil insanların alıkonulmasını dağa götürülmesini barışın ruhuna da ters olarak görüyoruz" dedi.

Kaçırılan işçilerden Ertuğrul Bozkurt'un amcası Hüseyin Bozkurt ile Ahmet Tekin'in eşi Ayfer Tekin de perişan olduklarını 10 gündür kendilerinden haber alamadıklarını söyledi. Aileler, barış sürecinde bu eylemlerin yanlış olduğunu ve iki yakınlarının derhal serbest bırakılmasını istedi.


FERİT DEMİR – GÜLBİN YILDIZ / DHA