CHP'li Dudu: Ahmet'i akrep aracındaki polis vurdu

CHP'li Dudu: Ahmet'i akrep aracındaki polis vurdu
CHP'li Dudu: Ahmet'i akrep aracındaki polis vurdu
CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, Hatay'da yaşamını kaybeden ve valiliğin 'çatıdan düştüğünü belirttiği Ahmet Atakan için konuştu: Görgü tanıkları var, gaz kapsülüydü
Haber: MİRAY ÇİMEN / Arşivi

ANKARA - CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, Hatay’da, ODTÜ arazisinden geçecek yolda ağaç söküleceği gerekçesi ve “savaşa hayır” yürüyüşü nedeniyle eylem yapan grupta bulunan ve hayatını kaybeden Ahmet Atakan’ın ‘binadan düştüğü’ne ilişkin iddialarının doğru olmadığını söyledi. Dudu, “Görgü tanıkları var; gaz kapsülüyle, Akrep aracının çok yakın mesafeden sıkıldığı yönünde” dedi.

Ahmet Atakan Hatay'daki gösterilerde hayatını kaybetti


Olaylar sırasında Hatay’da bununan CHP Milletvekili Mevlüt Dudu, Radikal’e yaptığı açıklamada, eylem yapılan yerde olmadığını belirterek, şunları kaydetti:
“Valilikten ‘Binadan düştü’ şekilinde bir açıklama yapıldı. Görgü tanıkları var; gaz kapsülüyle, Akrep aracından çok yakın mesafeden sıkıldığı yönünde. Ayrıca cenazeyi gören arkadaşlarımız da başka hiçbir yerinde kesinlikle bir kırık olmadığını söylüyor. Binadan düşen adamda herhalde başka izler de olur.”

'Hoşgörü adası' Hatay 3. can kaybına ağlıyor

'Hoşgörü adası' Hatay 3. can kaybına ağlıyorCHP'Lİ AKGÖL: ORADA DÜŞECEK YER YOK
CHP Hatay Milletvekili Akgöl de Radikal’e yaptığı açıklamada, üzücü bir olay yaşandığını belirterek, “ Genç bir evladımızı kaybettik. Emniyet veya Valilik bunun düşmeden kaynaklandığını savunuyor. Çok inanmıyorum. Çok anlamasam da gördüğüm kadarıyla cesette herhangi bir darbe yoktu. Cesetin 01.00’den 05.00’e kadar yanındaydım. Çıkan otopsi raporları çok ilginç. Ama ben çok tutmadım. Düşme, darbe gibi şeyler çıkmış. Son çıkan otopsi raporu; darbeye dayalı beyin kanaması. Diyecek hiç bir şey yok. Sonuçta bir gencimizi kaybettik” dedi. Olay yerinde düşecek herhangi bir yer olmadığını da vurgulayan Akgöl, “2 metre, 1 metreden düşen bir insanın üzerinde sıyrıklar olur” diye konuştu.
Atakan’ın yüzünde birkaç sıyrık olduğunu ve bunları orada bulunan doktora sorduğunu ifade eden Akgöl, sıyrıkların eski olduğunu bilgisini aldığını vurguladı.
Hükümet ’e de seslenen Akgöl, “Artık bu olaylar bitsin. Hükümet de gerçeği görsün. Vatandaşla devleti karşı karşıya getirmesin. Suçtan arınmaya çalışmasın, olayları çözmeye çalışsın. Bu son olsun artık. İnsanların kendisini özgürce ifade etmesine izin verilsin” diye konuştu.


  http://www.radikal.com.tr/115011811501181

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sorgulama. - Clear

  1)Vücutta gaz kapsül kovanını işaret edecek,delici,kesici,batıcı bir yaralanma izi var mı? 2)Eğer yoksa akciğerlerdeki kanam neyle açıklanıyor? 3)Yakın mesafeden bile olsa atılan bir gaz kapsülü,kafatasında tarvmatik göçük yani künt(delici,batıcı,kesici olmayan) çökme kırığı yapar mı? 4)Peki aynı künt göçüğü yüksekten dikey yani tepe üstü düşmeler yapar mı? 5)Yüksekten dikey düşmenin travmatik sarsıntısı ve sıkıştırması iç organlardan birinde örneğin akciğerlerde kanama yapar mı? 6)Boyun vertebralarında kırık var mı? Varsa başka bir yerde hiç kırık olmasa da bu,yüksekten düşmeyi yeterince doğrular mı? 7)Bildiğimiz kadarıyla Tabip Odası başkanları hekim olur,bir hekim böylesi ciddi(toplumu ikiye ayırabilecek derecede) ve önemli bir konuda ve de yüksekten düşme iddiasında,boyun omurları ne durumda diye düşünmez mi? Eğer düşündüyse ve bilgi sahibiyse,bundan hiç bahsetmez mi? Evet Hiç kimse önceden konuşmasın bu tamam,tamam da bu soruların yanıtlarını aldıktan sonra tekrar konuşsak ve gerçeği hiç gizli nokta bırakmadan halka sunup,özür dilemesi gerekenleri de özür dilemeye mecbur bıraksak diyorum.Allah mevtanın taksiratlarını affetsin,rahmetini esirgemesin,diyerek bitiriyorum.