CHP'li Haberal 1 Ekim'de yemin edecek

CHP'li Haberal 1 Ekim'de yemin edecek
CHP'li Haberal 1 Ekim'de yemin edecek
Ergenekon Davası'ndan tahliye olan Zonguldak Milletvekili Haberal, 1 Ekim'de açılacak TBMM'deki yasama çalışmalarına, andiçtikten sonra başlayacak.

CHP Grubu, tutuklu bulunduğu için yemin edemeyen Haberal'ın TBMM 'nin açıldığı 1 Ekim'de and içmesi için TBMM Başkanlığı'na başvurdu.

Meclis'in 1 Ekim'de başlayacak 24. Dönem 4. Yasama Yılı'nın açılış konuşmasını Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yapması ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in milletvekillerine hitap etmesinin ardından Haberal, TBMM İçtüzüğü'nün, “İlk toplantı ve andiçme" başlıklı 3. maddesine göre, katıldığı ilk birleşimin başında and içebilecek.

Haberal, "Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik Cumhuriyet'e ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve anayasaya sadakattan ayrılmayacağıma; büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine andiçerim" şeklindeki yemini, Meclis kürsüsünden edecek.

Mehmet Haberal, yemin etmesiyle birlikte soru önergesi, kanun teklifi verebilecek, Meclis araştırma, gensoru önergelerine imza atabilecek.


  http://www.radikal.com.tr/115144611514461

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  YÖRÜK KESESİNDEN KURBAN - HARAYDIN

  Eski ağalar bol bol kurban vaad ederlermiş yörük sırtından.Parti ağaları da miletin sırtından vekillik, parti listesine sıkıştır, milllete ayırma fırsatı verme listeden geçirt, oh ne ala demokrasi. Cunta suçu, uyuşturucu ve terör suçu insanlığa karşı işlenen suçlardandır, dolayısıyla doğal insan haklarından yararlanamayacakları ortadadır. Bu suçların sanıkları beraat edinceye kadar vekil seçilemezler, yemin edemezler, demokrasinin meclisine giremezkler, demokrasi katili demokrasi meclisine yakışır mı, sanığı da yakışmaz, kaldı ki bunlar ceza aldılar. Yargıtay aşamasında ancak herşey dondurulur.