CHP'li kadınlar 'sapanlı teyze'ye gidiyor

CHP'li kadınlar 'sapanlı teyze'ye gidiyor
CHP'li kadınlar 'sapanlı teyze'ye gidiyor
Cezaevlerindeki kadınları ziyaret edecek olan CHP Kadın Komisyonu üyesi milletvekilleri, Gezi Parkı olayları sırasında "sapanlı teyze" olarak nitelenen Emine Cansever ile de görüşecek.

Radikal.com.tr - CHP 'li kadın milletvekilleri cezaevlerinde, sığınma evleri ve mülteci kamplarında mağdur durumda olan kadınlar için harekete geçti. CHP'nin 4 kadın milletvekilinden oluşan bir komisyon ilk olarak cezaevindeki kadınları ziyaret edecek.

CHP'li Candan Yüceer, Sena Kaleli, Ayşe Eser Danışoğlu ve Nedret Akova'dan oluşan Kadın Komisyonu, pazartesi günü Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'ne gidiyor. CHP heyeti, Gezi Parkı ve çevresine polisin müdahale etmeye başladığı 11 Haziran Salı günü polise serum lastiğinden yapılış sapanla taş atarken görüntülenen ve kamuoyunda "sapanlı teyze" olarak anılan Emine Cansever ile diğer siyasi tutuklu ve hükümlüleri ziyaret edecekler. Cansever, Gülsuyu'nda uyuşturucu çetelerinin açtığı ateş sonucu hayatını kaybeden Hasan Ferit Gedik için yapılan anma eylemlerine ve cenaze törenine de katılmış, daha sonra Gülsuyu'nda yaşanan olaylar gerekçe gösterilerek gözaltına alınmış ve tutuklanmıştı.

CHP'liler ayrıca cezaevinde bulunan çocuklu kadınlar ile cinsel taciz mağdurlarıyla görüşecek. Cezaevi ziyaretinin ardından CHP'li kadınlar sığınma evleri ve mülteci kamplarındaki kadınların da sorunlarını dinleyecek.

CNN TÜRK'e konuşan CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, komisyonun amacının kadınların sorun yaşadığı her alanda inceleme yaparak mağduriyetleri gündeme taşımak olduğunu söyledi.