CHP'li Koç: Hükümetten tık yok

"İçişleri Bakanı hayalet bakan mıdır?" CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, Hrant Dink cinayetinden sonra yaşananları sadece izlemekle suçladığı Abdülkadir Aksu'yu dün böyle suçladı ve istifasını istedi.

ANKARA - "İçişleri Bakanı hayalet bakan mıdır?" CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, Hrant Dink cinayetinden sonra yaşananları sadece izlemekle suçladığı Abdülkadir Aksu'yu dün böyle suçladı ve istifasını istedi.
Meclis'te basın toplantısı düzenleyen Koç, sadece Aksu'ya değil hükümete de yüklendi. Koç şunları söyledi:
Cevap verin: Bu bilgi kirliliğini kim yaratıyor, neden yaratıyor? Emniyet içinde gizli bir mücadele mi var? Hükümet derhal bu sorulara cevap vermeli. Topu başkasına atarak işin içinden sıyrılamaz. Bu yaşanan olayda, işin tek ve birinci sorumlusu AKP hükümetidir.
Bakan istifa etmeli: Dünyanın herhangi bir ülkesinde siyasi bir cinayet işlendiğinde gözler kime çevrilir? Hükümete... Demokrasinin tam işlediği ülkelerde ilk aşamada bakan istifa eder. Hatta hükümet ciddi sıkıntıya girer. Hükümetin dışında devletin her kurumuna saldırılıyor, toplumun her katmanına bir yakıştırma yapılıyor. Ama AKP Hükümetinden tık yok.
Bakan seyirci gibi: İçişleri Bakanı, sanki olayın dışında, dünyadan habersiz, iyi bir seyirci... Sayın Bakan, bugün yaşadığımız bilgi kirliliğinin baş sorumlusudur. Bakan sütre gerisinde durmayı tercih ediyor.