CHP'li Koç'tan basına ağır suçlama

CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile CHP'liler arasındaki geçen sert tartışmalara ilişkin habere, "Türk demokrasisi yanlı basın patronlarının işgali altında" diyerek tepki gösterdi.

ANKARA - CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile CHP'liler arasındaki geçen sert tartışmalara ilişkin habere, "Türk demokrasisi yanlı basın patronlarının işgali altında" diyerek tepki gösterdi.
Meclis'te dün düzenlediği basın toplantısında, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda önceki gün yaşanan tartışmayla ilgili haberlerde CHP'nin suçlandığını savunan Koç, şöyle konuştu: "Bugün sadece Irak ABD işgali altında değil. Türk demokrasisi de yanlı basın patronlarının işgali altında. Türkiye, yanlı tutumlarıyla demokrasiyi gölgeleyen bir medya holdingi baskısı altındadır. Bu medyayla da mücadele edeceğiz. Akdağ'ın televizyonların önünde CHP'ye yönelik haksız değerlendirmelerine tepki gösterdik. 'CHP fena yakalanmış...' Sağlık hizmetlerinin özelleştirilmesinden pay beklentiniz karşısında bunları açığa vurduğumuz için mi fena yakalandık? Medya patronları çok fena yakalandı."