CHP'li milletvekilinin acısı

CHP Kırşehir Milletvekili Hüseyin Bayındır'ın 16 yaşındaki oğlu Deniz, dün sabah yaşama veda etti.

ANKARA - CHP Kırşehir Milletvekili Hüseyin Bayındır'ın 16 yaşındaki oğlu Deniz, dün sabah yaşama veda etti. Hüseyin ve Nurcan Bayındır'ın tek çocuğu Deniz, 11 Şubat'ta annesinin sıktığı portakal suyunu içtikten sonra birdenbire rahatsızlandı. Başağrısı şikâyeti ile gittiği hastanede beyninde tümör bulundu. 10 aylık zorlu bir tedavi sürecine giren Deniz, 16 Şubat'ta dünyaca ünlü beyin cerrahı Prof. Dr. Gazi Yaşargil ve Prof. Dr. Haluk Deda tarafından ameliyat edildi. Tümör alındı, radyoterapi başladı. Ancak 11 Temmuz'da ameliyat bölgesi dışında, omuriliğe yakın bölgede yeni bir tümör tespit edildi. Yaşargil ve Deda'nın ikinci kez ameliyatına rağmen Deniz'in beyninde tekrar tümör oluşmasına engel olunamadı.
Bayındır ailesi, "Tıbbın yapabileceği başka bir şey kalmadı" denilmesine rağmen mücadeleden vazgeçmedi. Deniz, 15 Kasım'da İsrail Tel Aviv'deki kök hücre tedavi merkezi Hadassa Ein Kerem Hastanesi'ne götürüldü. Burada Türk doktor Hüsnü Karaman'ın da bulunduğu ekip baba Hüseyin Bayındır'dan alınan kan hücrelerini Deniz'e nakletti.
'İmmino terapi' tedavisinde sonuç alabilmek için üç haftalık bekleme süresi gerekiyordu, ancak bu sırada Deniz'in beyin ölümü gerçekleşti. Özel ambulans uçakla, Ankara Bayındır Hastanesi'ne getirilip makineye bağlanan Deniz'in dün sabah 08.30'da öldüğü açıklandı.
Deniz Bayındır'ın cenazesi, bugün Kırşehir'in Karacalı Köyü'nde aile mezarlığına defnedilecek. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile partililerin törene katılmak için bugün Kırşehir'e gidecekleri öğrenildi.
Aile yasta, CHP üzgün
Deniz'in ölümü ailesinin yanı sıra CHP'de de büyük üzüntü yarattı. Baykal, Hüseyin Bayındır'ı telefonla arayarak başsağlığı diledi. Hüseyin Bayındır'ın kardeşi Bayram Bayındır, "Deniz henüz çok küçük bir yaştaydı, çok tatlıydı. Ailece çok üzgünüz" derken; iki yıl önce oğlunu trafik kazasında kaybeden CHP Adana Milletvekili Tacidar Seyhan'ın başsağlığı ziyaretinden sonra hastaneden gözyaşları içerisinde ayrıldığı görüldü. Seyhan, "En şanslı kişiler evlat acısı yaşamayanlar... Ateş düştüğü yeri yakıyor. Gerçekten çok üzgünüm" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7650127650120

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.