CHP'li muhalif Güldal Okuducu'ya 'tırpan'

Seçimden sonra muhaliflerin safına geçen Kadın Kolları Başkanı Güldal Okuducu, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal başkanlığında önceki gün yapılan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında görevinden alındı.

ANKARA- Seçimden sonra muhaliflerin safına geçen Kadın Kolları Başkanı Güldal Okuducu, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal başkanlığında önceki gün yapılan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında görevinden alındı.
Görevden alındığını doğrulayan Okuducu, kendisine resmi tebligat yapılmadığını belirterek, "Karar bana tebliğ edildikten sonra MYK kararına karşı Parti Meclisi'nde itiraz hakkım var. Bu hakkımı gelecek ayki toplantıda kullanacağım. Aslında kurultaydan önce kadın ve gençlik kolları kongrelerinin yapılması, bu sürecin işletilmesi gerekiyordu. Ama yapılmadı, görevden alma yoluna gidildi" dedi.
Okuducu, İstanbul İl Örgütü'nde yapılan atamalardan sonra basın toplantısı düzenleyerek, yönetime karşı çok sert eleştirilerde bulunmuş ve "Örgüte karşı kıyım yapılıyor, daha fazla susumazdım, bu partide artık alenen hukuk çiğneniyor" demişti. MYK üyesi olan Okuducu, 5 Aralık 1995 tarihinden bugüne kadar Kadın Kolları Genel Başkanı olarak Baykal'a yakın isimler arasındaydı. Eski İstanbul İl Başkanı Şinasi Öktem'in kız kardeşi olan Okuducu son seçimlerde ağabeyi aday olduğu için adaylıktan feragat etmişti. 22 Temmuz'dan sonra Deniz Baykal ve parti yönetimine muhalefet yapmaya başlayan Öktem ve Okuducu, Haluk Koç'un adaylığını destekliyorlar.