CHP'li Okay: Birileri 'darbe gelecek' diye siyaset yapıyor

ANKARA - CHP Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay, eski Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın ünlü “Bu kış komünizm gelecek” sözlerine gönderme yaparak, “Türkiye’de birileri yıllarca ‘Kuzey’den kışın komünizm gelecek’ diye bir tehditle siyaset yaptı. Şimdi birileri de ‘darbe gelecek’ diye siyaset yapıyor” dedi.
Okay dün TBMM’de bir gazetecenin “Genelkurmay’da hazırlandığı iddia edilen İrticayla Mücadele Belgesi’nin sahte olması durumunda Türkiye’yi ne gibi gelişmeler bekleyebilir?” sorusuna şu yanıtı verdi:
“Artık belgenin mahiyeti değil sahteliği üzerinde konuşuluyor. Ama Türkiye ilk kez böyle sahte belgeyle karşılaşmıyor. Ama bu sahte belgeyi böylesine servis edenler, bu sahte belgenin orijinali olmadan yandaş medyaya verenler ve Türkiye’de kurumlar arası çatışmayı yaratanlar zannederim bundan sonraki süreçte, Türk demokrasisine karşı hesap vermek zorundalar. Ama bu sahte belgelerin arkasına saklanıp siyaset üretmek isteyenler de artık bu siyaset yöntemlerinden vazgeçsin. Türkiye’de birileri yıllarca ‘Kuzey’den kışın komünizm gelecek’ diye bir tehditle siyaset yaptı. Şimdi birileri de ‘darbe gelecek’ diye siyaset yapıyor. Artık Türkiye’de mağduriyet üzerinden siyasetten vazgeçilsin.” (Radikal)