CHP'li Sağlar: PKK acil silah bırakmalı

CHP'li Sağlar: PKK acil silah bırakmalı
CHP'li Sağlar: PKK acil silah bırakmalı
CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, son günlerde artan terör olayları nedeniyle Türkiye'nin büyük bir travma yaşadığını, PKK'nın acilen silah bırakması gerektiğini söyledi.

Ak Parti ve MHP 'nin ince hesaplar içinde olduğunu, vatandaşların ölümü pahasına da olsa tekrar seçime gidilmesini istediğini vurgulayan Fikri Sağlar, "Seçim sonuçlarını beğenmeyen Ak Parti ve MHP kendilerini daha güçlü çıkarmak adına yurttaşların ölümü pahasına da olsa tekrar seçim istiyorlar. Hedeflerine ulaşmak için ülkeyi karanlığın içine atmaktan geri durmuyorlar. Gözünü kan bürüyen politikacılar, sıkıştıklarında devletin derin ilişkilerini harekete geçirebilirler. Suruç'ta 32 gencimizi öldüren bombanın bu kadar kolay nasıl patlatıldığına dair henüz bir bilgi alamadık. Ceylanpınar'da ise, susturucu ile şehit edilen 2 polisimizin gerçek faillerini bulamadık. 35 yıldır PKK bu tip bir eylem yapmamış. Paris saldırısına benzeyen bu olay ve Suruç katliamı, ülkeyi erken seçime götürmenin yolu olarak görülmüşse biliniz ki, bu kan gölünde hepimiz boğuluruz" diye konuştu.

PKK SİLAH BIRAKMALI

PKK'nın acilen silah bırakması gerektiğini belirten Sağlar daha sonra şöyle dedi:

"PKK silahlı bir örgüttür, acil ve hemen silah bırakmalıdır. Yıllardır kirli bir savaşın içinde. 35 yılda 50 bin yurttaşımızı kaybettik. 500 milyar dolara yakın kaynak harcadık. TBMM'de sorunu çözebilmenin yolu yerine Ak Parti ve MHP, PKK ve diğer terör örgütlerini kışkırtıyor. Bu oyun çok tehlikeli bir oyundur. Bu oyunu kontrol etmek mümkün değildir. İstemeden çok kanlı bir vaziyet alır. Her gün kan akıyor. Bu kez sadece analar değil, kentler de hep birlikte ağlıyor. Toplumsal infialin sonu iç savaştır. Ülke büyük bir travma yaşıyor. Çare barış, tek yol barış. Son 3 yıldır barış süreci adı altında yapılan çalışmalar kanın akmasını durdurmuştu. İnsanlar bu sürede gördü ki akan kanla siyaset yapılmıyor. Türkiye 2013 Nevruz'undaki açıklamalara dönmelidir. Karşılıklı çatışmasızlık haline geçiş, Türkiye'nin geleceğini aydınlatacaktır."

DHA