CHP'li Yarkadaş, kartopu cinayeti davasındaki skandal mektubu TBMM'ye taşıdı

CHP'li Yarkadaş, kartopu cinayeti davasındaki skandal mektubu TBMM'ye taşıdı
CHP'li Yarkadaş, kartopu cinayeti davasındaki skandal mektubu TBMM'ye taşıdı
CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, gazeteci Nuh Köklü cinayeti davasının ilk duruşmasında ortaya çıkan, sanık Serkan Azizoğlu'nun ağabeyinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yazdığı mektubu TBMM'ye taşıdı. Yarkadaş, soru önergesinde "Amaç yargıyı etkilemek mi" diye sordu.

İstanbul Kadıköy’de arkadaşlarıyla kartopu oynayan gazeteci Nuh Köklü’yü dükkânının camına kartopu isabet ettiği” gerekçesiyle bıçaklayarak öldüren Serkan Azizoğlu'nun yargılandığı davada ortaya çıkan mektup skandalını  CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş TBMM’ye taşıdı. CHP'li  Yarkadaş, “Sanığın ağabeyinin başbakanlıktan yardım istediği bir mektubun Adalet Bakanlığı tarafından dosyaya gönderilmesinin hukuka aykırı olup olmadığını” sordu. 

 
TARİKAT ÜYELİĞİ AYIRT EDİCİ BİR ÖZELLİK MİDİR ?

Mektupta sanık  Serkan Azizoğlu’nun ağabeyi Barış Azizoğlu’nun, Erdoğan’a gönül verdiklerini “Olaydan AKP Milletvekilimiz Metin Külünk haberdardır. Vefat eden kişi AKP’ye karşı ve gezi olayının öncülerindendir” dediğini hatırlatan Yarkadaş,  Azizoğlu’nun tarikat üyeliğini de Erdoğan’a hatırlattığını vurguladı. Yarkadaş, sanığın ağabeyi Barış Azizoğlu'nun mektupta “Halveti Uşaki Kasımpaşa’daki Şehit Hasan Hüsamettin Uşaki Hazretlerine bağlıyım. Şeyhim Eyüp Fatip Şaban Nurullah Hazretleridir. Sizlere duacıyız”  şeklindeki  sözlere mektubunda yer verdiğini ifade ederek tarikat üyeliğinin ayırt edici bir özellik olup olmadığını sordu.

 

Nuh Köklü davasında skandal mektup dosyaya girmiş!

Yarkadaş, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun cevaplaması istemiyle şu soruları sordu:"Sanık ağabeyinin Başbakanlıktan yardım istediği bir mektubun Adalet Bakanlığı tarafından dosyaya gönderilmesi hukuka aykırı değil midir? Aykırıysa neden gönderilmiştir? Bu konuda ihmali olan görevliler hakkında bir soruşturma açılması düşünülmekte midir?

Adalet Bakanlığı’nın mektubu dosyaya göndermesinin amacı yargıyı etkilemek midir? 
-Tarikat üyeliği ayırt edici bir özellik midir? Sanığın abisinin Cumhurbaşkanı ve olaydan haberi var dediği AKP milletvekilini referans göstererek bir cinayet ile ilgili yardım isteyebilmesinin tarikat üyesi olmasıyla ne gibi bir alakası vardır??