CHP'liler Dilek'in ilaçlarını Yunanistan'da buldu!

CHP'liler Dilek'in ilaçlarını Yunanistan'da buldu!
CHP'liler Dilek'in ilaçlarını Yunanistan'da buldu!
Lenf kanseri tedavisi gören üniversite öğrencisi 23 yaşındaki Dilek Özçelik'in Türkiye'de bulamadığını söylediği ilaçlar, CHP'liler tarafından Yunanistan'da bulundu.

EDİRNE - CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan'ın danışmanı Ediz Ün ile CHP Edirne Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyesi Olkan Bayır, Yunanistan'dan alarak Türkiye 'ye getirdikleri ilaçları, Trakya Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürerek Dilek Özçelik'e teslim etti.
CHP Edirne Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyesi Olkan Bayır, CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan'ın talimatıyla Dilek Özçelik'in ihtiyacı olan kanser ilaçlarını Yunanistan'dan 15 Euro'ya temin ettiklerini ifade ederek şunları söyledi, "Sağlık Bakanımız Dilek'e ilaçların temin edileceğini söylemiş ancak zaman belirtmemiştir. Vekilimiz de hemen danışmanını Yunanistan'a göndererek temin etti. Şu anda hastamızın yanına giderek ilaçlarını vereceğiz. Batmış bir Yunanistan'da bile ilaçlar bulunabiliyor. Ancak Türkiye'de temin edilemiyor, provizyon verilemiyor. İlaçlar pahalı değil, sadece sıkıntısı bulunamaması. İlaçlar çok uygun bu kadar ilacı biz 15 Euro'ya aldık. Türkiye bir ilacın parası 100 lira , diğerininki de 34 liradır." 

'TEDAVİM 1 SENE SÜRECEK' 
CHP'li Bayır ve danışman Ün daha sonra Trakya Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi'ne girerek 5'er kutu getirdikleri 'Deticene' ve 'Bleocina' adlı ilaçları Dilek Özçelik'e teslim etti. Hastanede tedavisi süren Özçelik, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun dün kendisini ziyaret ettiğini hatırlatarak, "Dün geçmiş olsun dileklerini iletti. İlaçlar konusunda kendileri söz verdi. Umarım söylediği olur. Hastaneye yattım tedavim başlayacak inşallah. Tedavim bitene kadar da ilaç konusunda tedirginlik yaşamam umarım. Herkes söylediği sözlerin arkasında durur. CHP ilaçları getirdi, benim 1 senelik bir tedavi sürecim var. Doktoruma henüz göstermedim. İlaçlardan bir tanesi evet, ama diğerini henüz bilmiyorum" diye konuştu. (Engin ÖZMEN/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/112995811299584

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Keryil arkadaşa ek - Ukelaa

  Aslında üçüncü bir yol daha var ama toplum olarak bizim buna karar vermemiz gerek . Hindistanda hint hükümeti çok ünlü bir şirketin patent ve kısıtlama başvurusunu toplum sağlığı açısından haksız buldu ve 2500 dolar olan AIDS ilacını 150 dolar maliyetle halka sundu . Burda konu uluslararası anlaşmalarla gelişmekte olan ülkelerin kanının emilmesi . Yarın AB başvurumuzdan vazgeçmeye hazırsak bu gibi kazıkları yemekten kurtuluruz . Eğer % 1600 kar mantıklı ise ne diyim .

  SOYGUN CHP 2 - HARAYDIN

  Bu ilacı 15 euroya Yunanistan'da sattırıyor ama burada sattırmıyor daha fazla istiyor.Eski siyasetçiler daha hiçbir şeyin farkında değil bu tür eksiklerle siyasi rant kapmaya çalışıyorlar. Oysa oy veren eski ile yeni farkını çok iyi biliyor ki AKP tarihte görülmemiş bir şey dördüncü tek başına iktidarında yüzde 55 oy alacak. Hem de açık oy gizli tasnif yapmadan, bunu CHP nin hayali bile kavrayamaz. Olan ülkeye oluyor. Muhalefetin çapı bu olunca AKP yapılabileceklerin yüzde beşini yaparak havadan yüzde 50 oy alıyor. Acaba üç dönemde 2 vilayete hızlı tren giderse 80 vilayete kaç yıl beklenir. Taşıma hızlı tren, metro ve tramvayla yapılmayınca karayolu canavarına eskilerin 30 yılda verdiği 300bin canı vermeye devam etmez miyiz? Acaba niye Konya belediyesi bir m dahi tramvay hattı döşemeden, metronun adını bile öğrenemeden sürekli oy rekoru kırar? Acaba niye dünya rekoru 155m2 kişi başına yeşil alan iken AKP li belediyeler CHP ile didişmede yarışmayı tercih ederek 2 m2 ile çamurda sürünürler, eskilerin kanuni standardı bile 10m2 iken bu kanuni standardı uygulamadıkları gibi kağıt üstünde bari 30m2 yapmazlar? CHP gibi muhalefet varken ne gerek var bunlara? Nasılsa oy rakiplere göre verilir, yapılması mümkün olanların niye yapılmadığına göre değil.Anladınız mı niye AKP dördüncü dönemde Yüzde 55 oy alacak?

  SOYGUN CHP 1 - HARAYDIN

  Anladınız mı AKP nin 4.dönemde oyu niye yüzde 55 olacak. Şu söylediğiniz ilaca ve kullanılan tıbbi malzemelere önceden şimdinin yüz katını ödüyorduk. Tabi böyle bir para kaynağı olmadığı içinde 100 kişiden biri istifade ediyordu. Çoğuda tedavi deyince eğitim deyince yurt dışını boyluyordu bu yüzden. Doğramacı ve Özal niye büyük sayılır hala bu ufku açtılar da ondan. Özel TV ile, Bilkent ile eski siyastçilerin aklının almadığı bir ufku gördü millet. AKP işi iyice çığırından çıkardı. Merak eden eski SSK lılara sorsun şimdi aldıkları sağlık hizmeti eski kaitenin kaç katı. Bu nasıl oldu herkes ulaşmaya başladı. Düşünün 15 sene önce 20 Tl olan bir test şu anda sadecev 1 TL. Ancak soyguncu dünya da bu değişime kendi yöntemlerince rest çekiyor.

  yani - keryil

  turkiye'deki problem bakanlikla sirketlerin para konusunda anlasamamasi, sirketlerin "biz bu fiyattan veremeyiz, kurtarmaz" demesi degil miydi? satisin daha bile az olacagi, hem nufusun hem harcamanin daha dusuk oldugu yunanistan'a nasil vermisler acaba? hayir ya ilac sirketi bakanligi kandiriyor ki o zaman bakanliktakiler istifa etmeliler, ya da bakanlik bizi kandiriyor ki o zaman da hapse girmeliler. ucuncu bir secenek goremiyorum.