CHP'lilere 'Başbakan'a hakaret' gözaltısı

CHP'lilere 'Başbakan'a hakaret' gözaltısı
CHP'lilere 'Başbakan'a hakaret' gözaltısı
CHP Kadıköy İlçe Örgütü yöneticilerinden Burcu Kara ve teşkilatta görevli 2 üyenin de aralarında bulunduğu 4 kişi "Konvoyunun geçtiği esnada Başbakan Erdoğan'a hakaret ettikleri" gerekçesiyle gözaltına alındı.
Haber: FATİH YAĞMUR / Arşivi

İSTANBUL - CHP Kadıköy ilçe Örgütü yöneticilerinden Burcu Kara ve teşkilatta görevli 2 üyenin de aralarında bulunduğu 4 kişi, "konvoyunun geçtiği esnada Başbakan Erdoğan'a hakaret ettikleri" gerekçesiyle gözaltına alındı. Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde gözaltında bulunan Burcu Kara da Radikal'e, "Hakaret ettiğimiz iddiasıyla Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde tutuluyoruz" dedi.

Başbakan'a hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alınan gencin adının Koray Çalışkan olduğu, CHP yöneticisi Burcu Kara'nın yanı sıra Deniz Tosyalı ve Adem Malak'ın da 'polise mukavemet' iddiasıyla gözaltına alındığı öğrenildi.'BİZİ KORUMALAR GÖZALTINA ALDI'
Telefonla ulaştığımız CHP Kadıköy İlçe Örgütü yöneticilerinden Burcu Kara, Beşiktaş'ta bulundukları esnada yanlarından Başbakan Erdoğan'a ait araç konvoyunun geçtiğini ifade ederek, şunları söyledi:

"Arkadaşlar kendi aralarında şakalaşmış. Başbakan da bunu kendi üzerine alınmış. Korumalar koşturmaya başladı peşimizden ve 'Başbakan'a hakaret etmek suç' dediler. Güya biz el kaldırmışız, küfretmişiz. Başbakan'ın korumaları bizim Başbakan'a 'Allah belanı versin' dediğimizi öne sürdü. Sonrasında bizi götürdüler. Biz ne olduğunu bile anlamadık. Arkadaşımızı aldıklarında tepki gösterdik diye bizi de aldılar. Şu an Beşiktaş İlçe Emniyeti'ndeyiz. Telefonumuzu almadılar ama görüşme yapmamıza kızıyorlar. Bize ne yapacaksınız dediğimizde ise ne yapılacağını bilmediklerini ifade ediyorlar."


EMNİYET: BAŞBAKAN'A HAKARET ETTİLER
Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre ise CHP'li grup içerisinde yer alanlar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'a hakaret ettikleri gerekçesiyle gözaltına alındı. Bir Emniyet yetkilisi, gözaltına alınanların şu anda kimlik tespitinin yapıldığını daha sonra gelecek talimata göre şahısların savcılığa sevk edileceğini belirtti. Emniyet yetkilisi, Başbakan'a hakareti, Başbakan'ın korumalarının duyduğunu söyledi.