CHP'lilere 'Başbakan'a hakaret' gözaltısı

CHP'lilere 'Başbakan'a hakaret' gözaltısı
CHP'lilere 'Başbakan'a hakaret' gözaltısı
CHP Kadıköy İlçe Örgütü yöneticilerinden Burcu Kara ve teşkilatta görevli 2 üyenin de aralarında bulunduğu 4 kişi "Konvoyunun geçtiği esnada Başbakan Erdoğan'a hakaret ettikleri" gerekçesiyle gözaltına alındı.
Haber: FATİH YAĞMUR / Arşivi

İSTANBUL - CHP Kadıköy ilçe Örgütü yöneticilerinden Burcu Kara ve teşkilatta görevli 2 üyenin de aralarında bulunduğu 4 kişi, "konvoyunun geçtiği esnada Başbakan Erdoğan'a hakaret ettikleri" gerekçesiyle gözaltına alındı. Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde gözaltında bulunan Burcu Kara da Radikal'e, "Hakaret ettiğimiz iddiasıyla Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde tutuluyoruz" dedi.

Başbakan'a hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alınan gencin adının Koray Çalışkan olduğu, CHP yöneticisi Burcu Kara'nın yanı sıra Deniz Tosyalı ve Adem Malak'ın da 'polise mukavemet' iddiasıyla gözaltına alındığı öğrenildi.'BİZİ KORUMALAR GÖZALTINA ALDI'
Telefonla ulaştığımız CHP Kadıköy İlçe Örgütü yöneticilerinden Burcu Kara, Beşiktaş'ta bulundukları esnada yanlarından Başbakan Erdoğan'a ait araç konvoyunun geçtiğini ifade ederek, şunları söyledi:

"Arkadaşlar kendi aralarında şakalaşmış. Başbakan da bunu kendi üzerine alınmış. Korumalar koşturmaya başladı peşimizden ve 'Başbakan'a hakaret etmek suç' dediler. Güya biz el kaldırmışız, küfretmişiz. Başbakan'ın korumaları bizim Başbakan'a 'Allah belanı versin' dediğimizi öne sürdü. Sonrasında bizi götürdüler. Biz ne olduğunu bile anlamadık. Arkadaşımızı aldıklarında tepki gösterdik diye bizi de aldılar. Şu an Beşiktaş İlçe Emniyeti'ndeyiz. Telefonumuzu almadılar ama görüşme yapmamıza kızıyorlar. Bize ne yapacaksınız dediğimizde ise ne yapılacağını bilmediklerini ifade ediyorlar."


EMNİYET: BAŞBAKAN'A HAKARET ETTİLER
Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre ise CHP'li grup içerisinde yer alanlar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'a hakaret ettikleri gerekçesiyle gözaltına alındı. Bir Emniyet yetkilisi, gözaltına alınanların şu anda kimlik tespitinin yapıldığını daha sonra gelecek talimata göre şahısların savcılığa sevk edileceğini belirtti. Emniyet yetkilisi, Başbakan'a hakareti, Başbakan'ın korumalarının duyduğunu söyledi.


  http://www.radikal.com.tr/1143382114338222

  YORUMLAR
  (22 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sayın Başbakanım; - Ali Fakı

  "Annenizi de alınız ve gidiniz" diyeceğim ama saygıdeğer anneniz rahmetli olalı epey zaman oldu! Onun yerine "sevgili eşinizi de alıp uzun bir yolculuğa çıkınız"; bu ülkeye yeteri kadar hizmet ettiniz ve çooook yoruldunuz. Memleketimiz huzura ve rahata kavuşsun, biraz başımızı dinleyelim. Ne dersiniz saygıdeğer Başbakanım, Hünkarım, Sultanım, Padişahım, Halifem... Hörmetlerimi sunarım!

  Halkın içinde bile gezemiyen diktatör - mustafam1

  Kendisinin hergün halkın bir yarısını partisine oy verdiğ için milli irade , diğer yarısını da baş belası sayıp hergün toma, biber gazı ve kurşunlarla tehdit edip çapulcu, kemirgen diye nitelemesi hakaret sayılmıyormu ileri faşizm rejiminde?

  imam rejimi - rapala

  YETMEZ ama EVET diyerek desteklerini bildiren AYDINLARIMIZ! aklima geldi nedense

  Padisahim cok yasa :) - kujo84

  Bu devlet gorevlileri padisah sanki ne bisey diyebiliyosun ne protesto edebiliyosun.Her ters anlasilabilecek hareket hakarete giriyo.Yakinda bi devlet memuru fln gecerken kuytu koseye saklanmaya baslicaz aman basimiza bisey gelir diye.

  "Koruma" dediğin böyle olur! - ozerdek

  Başbakanı hakaretten bile koruyorlar. NOT: Bu arada, uluorta "Allah belanı versin" dememek gerektiğini anladım. Sorun yok; zaten bela okumayı sevmem. Onun yerine, "Allah iyiliğini versin" derim. Amaa, "koruma"nın birinin bunu Başbakana hakaret olarak algılayabileceğinden korkarım.

  Korku Cumhuriyeti! Sürekli Suç İşliyormuşum... - Ali Fakı

  Ben de sık sık aynı anlama gelen bir şeyler söyleyip TV'yi kapatıyorum! Her yerde O ve bas bas bağırıyor; yetti gari, bıktık! Çığlık atmak da suç mu acaba?

  krallar ve kralcılar - darkdip

  kraldan daha kralcı bir toplumda, hak hukuk aranamaz hale gelmiş, ülke bitirilmiş. bravo cahil insansılar.