CHP'nin bankları ters döndü!

CHP'nin bankları ters döndü!
CHP'nin bankları ters döndü!
Antalya'nın Akseki İlçesi'ne 55 kilometre uzaklıktaki Bademli Beldesi'ne CHP'li Büyükşehir Belediyesi'nin gönderdiği 25 oturma bankı, AK Partili Belediye Başkanı Süleyman Arslan'ın talimatıyla yerlerinden sökülüp ters çevrildi. Başkan Arslan, "Geçen yıl caminin önündeki bankları baltayla parçaladılar öyle bir şey olmasın diye yaptım. Art niyetim yoktu" dedi

ANTALYA - Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, merkezi İstanbul ’da bulunan Akseki Bademli Beldesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu üyeleri 15 gün önce Başkan Mustafa Akaydın’ı makamında ziyaret etti. Dernek üyeleri merkezde, 245’i erkek 255’i kadın 500 kişinin yaşadığı, Antalya’ya 205 kilometre uzaklıktaki Bademli Beldesi için oturma grubu ve çocuk oyun parkı istedi. Bunun üzerine 25 bank ve çocuk oyun grubu gönderildi ve beldenin tek çay bahçesine yerleştirildi.

Fakat üzerlerinde Antalya Büyükşehir Belediyesi yazılı banklar AK Partili belediye tarafından ters çevrilerek kullanılamaz hale getirildi. Dernek Yönetim Kurulu Üyesi ve Mart 2009 seçimlerinde CHP ’nin belediye başkan adayı Mehmet Tekin, talimatı AK Partili Belediye Başkanı Süleyman Arslan’ın verdiğini iddia etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın’a teşekkür ederken Belediye Başkanı Arslan’a ateş püsküren Tekin, "O belediye başkanlığı makamı ona hiç yakışmıyor" dedi.

Öncelikle banklar için Başkan Akaydın’a teşekkür eden Süleyman Arslan, "Fakat geçen yıl yine Büyükşehir Belediyesi belde camimiz için banklar göndermişti. Üzerinde belediyenin adının yer alması tepkilere neden oldu ve birkaç kişi baltalarla bankları kırdı. Ben bu kişileri tespit ettim ve ceza almalarını sağladım. Yine böyle bir şey olur diye endişe ettim" diye konuştu. Bu endişesinden dolayı bankları cıvatalarından söktürerek ters çevirdiğini belirten Başkan Arslan, "Sadece ters çevirdim başka bir şey yapmadım" dedi. (dha/Emre BAYLAN)


  http://www.radikal.com.tr/1142624114262411

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - pierre woodman

  Bademli adının hakkı daha iyi verilemezdi.

  BUNA DA - pispor

  bank linç güruhu diyebiliriz

  //// - Al Capone

  AKP nin CHP "sevgisi" - Devlet malina zarar

  tahammülsüzlük - Ugurefendi

  ey AKPliler vandallığa gelince siz vandallığı iyi bilirsiniz !

  açık konuşmak gerek - demlicay2011

  bu ülke başkandan müdürden geçilmiyor. o kadar çoklarki geriye kim kalıyor diyesim geliyor. koltuğu kapan kendini obama zannediyor. egolarını tatmin edememiş yüzbinlerce müdür başkan. üretene saygı duymak adına bu durumu kınıyorum.

  Demek öyle ! - ilbeg

  Demek geçen yıl baltalarla parçalamışlardı o yüzden bu yıl söktürüp ters döndürdün ! Tam yine birileri gelip baltalarla parçalaycakken durum farkedilmiş olmasın ?

  Başkan haklı!!! - nitemtran

  Bankları ters çevirince hem balta işlemiyor hem de kimse oturmadığından yıpranmıyor.