CHP'ye CD ile başkan oldu

CHP'ye CD ile başkan oldu
CHP'ye CD ile başkan oldu
Malatya'da konuşan Başbakan Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi. Erdoğan, "Bir CD ile, CD olmasa genel başkan olacağı yoktu" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan toplu açılış törenlerine katılmak üzere dün Malatya’da toplu açılışlara katıldı. Başbakan önce Darende ilçesine gitti. Burada TOKİ konutları ve sosyal tesisleri, futbol sahası, Tohma Çayı birinci etabı, içmesi suyu, kanalizasyon şebekesinin de aralarında bulunduğu tesislerin açılışını yapan Erdoğan, yaklaşık 10 bin kişiye konuştu.
Erdoğan, 2023 yılı için yüksek hedefler belirlediklerini ifade ederek, “Biz 21’inci yüzyılın Türkiye yüzyılı olmasını istiyoruz. Belirlediğimiz hedefler 2023 İstanbul’un fethinin 600. yıldönümü 2053 ve 2071’i hedefledik. Meslek liseli yavrularımızın hepsi, imam hatipliler artık 4 yıl ilkokul, 4 yıl orta, 4 yıl lise, artık katsayı kalktı mı? Artık başarılı olan her öğrenci istediği üniversiteye gidebiliyor. Başarının önüne bariyerler koymanın ne anlamı var? Başarının önüne hep bariyer koydular. Biz o bariyerleri kaldırdık. Eğitim öğretim özgürleşmesini biz sağladık ve sağlıyoruz. Düz liselerde Kuran-ı Kerim, Siyer-i Nebi’yi seçmeli ders olarak koyduk. Siz istediniz, biz getirdik. Anne ve babalar seçmeli derslerde hassas davranmalıdır” dedi. Erdoğan, Mısır’da halkın iradesine saygı duymayanların darbe yaptığını belirterek, darbecilerin ellerindeki silahlara güvendiklerini söyledi. Erdoğan, “Bu silah bir gün gelir onlara da doğrultulur. Çünkü zulüm ile abad olunmaz, zulme rıza zulümdür” diye konuştu.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, iki gün süren Malatya gezisinin son durağında Doğanşehir İlçesi’nde toplu açılış törenine katıldı. Erdoğan’ın tören alanına gelmeden önce bekleyen kalabalıktan bazıları baygınlık geçirdi. Sağlık ekiplerinin müdahale ettiği bu kişiler ambulanslarla hastaneye götürüldü.
Doğanşehir’de coşkuyla karşının Erdoğan, konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ’nu eleştirip, “Bir genel müdürlüğü yönetemeyen şahıs şimdide gelmiş bir partinin genel başkanı olmuş. Bir CD ile. CD olmasa genel başkan olacağı yoktu. CD sayesinde oluverdi. Şimdi hala bir şeyler bekliyor. Şimdi benim halkım SSK’yı batırın bir adama böyle bir emaneti teslim etmez” dedi. Türkiye’de 3-4 yıl içinde tüm okullarda fatih projesi ile birlikte akıllı tahtalara geçileceğini belirten Erdoğan, “Artık çocuklarımız kitapla değil tablet bilgisayar ile okula gidecek. 400 bin derslik yaptık. Bütçemizin yarısını eğitime ayırdık. Elinde molotof kokteyli olan bir gençlik değil, dükkanların camlarını indiren bir gençlik değil, elinde silahla dolaşan değil elinde IPAD’ı ile dolaşan bir gençlik yetiştiriyoruz” diye konuştu.