CHP'ye haciz şoku

CHP'ye haciz şoku
CHP'ye haciz şoku

Partinin toplantı salonunda bulunan masa ve sandalyeler haciz edildi

CHP Adana İl Başkanlığı'nın genel seçim çalışmalarında reklam ve tanıtım işlerini yürüten Adana Reklam Ajansı, ödeme yapılmadığı iddiasıyla faiziyle birlikte 135 bin 603 liralık icra takibi başlattı.

Yusuf BAŞTUĞ

ADANA - Avukat eşliğinde parti binasına gelen haciz memurlarının gözetiminde, partinin masa ve sandalyeleri haciz edildi.

Adana 7'nci İcra Müdürlüğü'nün 2012/2089 dosya numarasıyla başlatılan icra takibinde Adana Reklam Ajansı yöneticileri, geçen yıl Haziran ayında yapılan seçimler öncesi CHP 'nin kampanyasındaki reklam ve tanıtım işlerinin parasının ödenmediği gerekçesiyle 7'nci İcra Müdürlüğü'ne başvurdu. Başlatılan icra takibinde asıl alacağın 104 bin 589 lira olduğu, icra takibinin, faiz, masraf ve avukat ücretiyle birlikte 135 bin 603 liraya ulaştığı belirtildi. Söz konusu borcun, 16 bin 500 liralık bir kısmının ödendiği, kalan tutarın ise ödeneceği yönünde söz verilmesine rağmen ödenmediği ileri sürüldü.

PARTİYE GELDİLER
Bu gelişme üzerine, alacaklı firmanın avukatı Mehmet Ali Akgün ve 7'nci İcra Müdürlüğü yetkilileri, saat 11.00 sıralarında merkez Seyhan İlçesi'ndeki Kuruköprü Mahallesi'nde bulunan CHP Adana İl Örgütü'ne geldi. Parti görevlilerine durumu anlatan avukat Akgün'ün gözetiminde, partinin toplantı salonunda bulunan masa ve sandalyeler haciz edildi.

Bu sırada parti binasına gelen CHP Adana İl Başkan Yardımcısı Zeki Eren, avukatla görüşerek haciz işleminin durdurulmasını istedi. Alacaklı firma ve CHP yetkilileri arasında telefonla yapılan görüşmenin sonucuna göre, haciz işlemine devam edilecek.

Konuyla ilgili daha sonra açıklama yapacağını söyleyen CHP Adana İl Başkanı Zeydan Karalar, 'icra' iddialarıyla ilgili olarak, daha önce, "Partiler yürüyen bir mekanizmadır. Borcu da olacak, alacağı da. Ancak, firma ödeme yaptığımız faturaları da takip dosyasına koymuş. Borcumuz, sözü edilen rakamın 3'te 1'i kadar. Onu da firmayla görüştük. Birkaç gün içinde ödeyeceğiz" diye açıklama yapmıştı.(dha)


  http://www.radikal.com.tr/108735010873504

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yandaş yorumcuya. - ertanöngür

  Bazı yorumcular çok komik. Maaşallah CHP'nin muhasebecisi sanki.3 trilyonu iç ettiler diyor:) Herhalde iktidarın fonları kullanmasından, işsizlik paralarından, deprem paralarından, gemiciklerden, marketler zincirlerinden, hastaneler ve pastanelere sahip olunmasından, saltanat arabaları ve uçaklarınadn veya deniz fenerinden bahsediyor. Yoksa Mercimek olayından mı?

  BAŞKAN ARADAN BİR YIL GEÇMİŞ... - Sedat Gürsel

  Hiç kimsenin CHP'yi böyle göstermeye hakkı yoktur. Genel merkez Adana İl yönetimini görevden alsa yeridir. Seçimden bu yana hala mahsuplaşamamak sorumsuzluktur. CHP hala eski kafada davranan bu tarz yöneticileri çoktan değiştirmiş olmalıydı. Durduk yerde partiyi karalatmaya kimsenin hakkı yoktur.

  ? - fengşuyi

  istanbul adalet sarayı fotoğrafı ne için peki?

  3 triliyonu iç ettiler - velmas75

  Genel merkezin faturalarda oynayarak iç ettiği 3 triliyon dan öderler 135 bin TL de paramı..