Christiane Amanpour öyle bir konuşmadı ki!

Christiane Amanpour öyle bir konuşmadı ki!
Christiane Amanpour öyle bir konuşmadı ki!
Takvim Gazetesi, CNN International'ın ünlü sunucusu Christiane Amanpour'la hayali bir söyleşi yaptı. Amanpour'un 'sözde' itiraflarıyla dolu söyleşiye Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak Twitter'da link verdi. Dilipak daha sonra takipçilerinden özür diledi

Takvim gazetesi, Christiane Amanpour'la hayali söyleşiyi "CNN'den kirli itiraf: Her şeyi para için yaptık" haberinyle manşetten  yayımladı. Gazete, "Takvim Haber Müdürü Mevlüt Yüksel, CNN'in Atlanta'daki merkezine gitti. 20 gün boyunca Taksim olaylarını kışkırtan Christiane Amanpour'la konuştu. İşte ünlü sunucunun itirafları..." şeklinde verdiği haberin son bölümünde okuyucusunun şu notu iletti: "CNN, Gezi Parkı olaylarını tüm dünyaya yalanlarla duyurdu. Biz de affınıza sığınarak CNN'in anlayacağı dilden bir asparagas haber yaptık. Mevlüt Yüksel'in Christiane Amanpour röportajı gerçek dışıdır..."DİLİPAK'A ÖZÜR DİLETTİ

Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, söyleşiyi gerçek sanıp Twitter hesabından bunu duyurdu. Dilipak Twitter'e orjinal haliyle şöyle yazdı:
"Amanpourun itirafından sonra ılımlı islamcılar, solcular, çevreciler, ne diyeceksiniz..  sanırım sizin takvimden alıntıladığınız Amapour haberi herşeyi açıklıyor.. amanpour bu işi bitirdi. Koç ve Doğanı işaret ediyor galiba. ama amanpour yaptı yapacağını, sıra reuter ve BBC de.. bir bilirkişilik yapan grub, görüntüdeki resimden merminin o politisten çıkmış olamayacağı, iddia ediyor.Bu işde ecinniler var. amanpourun roportajna bakalım içerden ne tepki gelecek.Amanpour itiraf etti,bizimkilerde oyuna geldik, kullanldık diyebilecekmi."

Dilipak daha sonra söyleşinin gerçek olmadğını fark edince şu mesajları attı: "bazan çabuk kanıyor insan,kendi bakışına yakın birhaber duyunca.İnsan nekadarda kolay kanıyor.Hemen kanmakda kandırılmakta, kandırmakta kötü. bu da sizin uydurma haberiniz mi? Şakası bile rahatsız edici, sapla saman birbirine karışıyor. twitterdeki haberleri aktarırken, kaynağını kontrol etmek gerek, belki bir kaç kademede, yani asimetrik sorgulama.şakası bile tehlikeli hal almaya başladı bazı şeylerin. ha bu işler bize ders olsun..ya da herkes yalan birhaber bulsun kendine,sosyal mediayı herkesin içini boşalttığı,güvenilmez bir bilgi bataklığına döndürelim. amanpour haberini iyi incelemeden yansıttım için izleyenlerimden özür .. bu işlerin şakası bile cansıkıcı..

 
TAKVİM GAZETESİ'NİN YAPMIŞ OLDUĞU HAYALİ RÖPORTAJ ŞÖYLE:


>Taksim'e bu ilginiz neden?


Bu, yönetim kadromuzun ortak isteğiydi.


>Patronlar size karışır mı?


CNN'i batırmakla tehdit ederlerse karışır.


> Sizi kim tehdit etti?


İlaç, petrol, alkollü içki lobileri, dev finans kurumları... Onlar isterse sizin ülkenizi bile batırır.


> Yanlı yayını onlar mı istedi?


Tabii ki... Patronlar bana bizzat söyledi. Türkiye 'deki iki iş ortağı da 'Diktatör' vurgusunu özellikle istedi.


> Türkiye'de kimle görüştünüz?


İsim veremem, ama ülkenizin en büyüklerinden... Bütün masrafımızı karşıladılar. Eylemcilerle de tanıştırdılar.


> Irak savaşında televizyon haberlerinde devrim yapmıştınız...


Evet, savaşı canlı ve yanlı yayınladık. Bazıları bizi suçladı ama o kadar da saf değiliz. Ortadoğu 'da hiç kimse yansız kalamaz.


> AK Parti mitingindeki 1 milyon kişiyi niye 'gösterici' diye tanıttınız?


Ne yapacaktık yani...


>Taksim'deki 150-200 kişiyle mi Türk Baharı olacak!


Dünyadaki ilgiyi devam ettirebilmek için küçük bir hile yaptık, hepsi o kadar...


  http://www.radikal.com.tr/1138101113810120

  YORUMLAR
  (20 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Tam takır,Cahil,Taklitçi,Nedir? - Clear

  1)Terbiyesizlikmidir? 2)Hakaretmidir? 3)Tarif ve tanımlamamıdır? İlk şık kafadan çöpe gider zira bu kadar sözlük düşkünü biri bile bilir ki bu kelimelerin hiçbirinin karşılığı terbiye ile alakalı değildir.Tamtakır,bomboş demektir.Cahil,ebleh yani bilgisiz demektir.taklitçi,kopyacı demektir.Gelelim ikinci şıkka,evet hangi kelime olursa olsun,eğer GERÇEK DIŞI olarak aşağılamak için kullanılırsa hakaret,yüceltmek yani onore(aslen HONOR ama dilimize böyle girmiş ne çare) etmek için kullanılırsa iltifat yani kompliman(aslen COMPLIMENT ama o da dilimize böyle girmiş üzgünüm)olur.Ammaaaa (aslı "ama" olacak fakat konuşma dilinde böyle de kullanılıyor),GEÇEĞİ ifade ederlerse o zaman ne hakaret ne de iltifat,tamıtamına tarif ya da tanımlama olur.Benim yaptığım da budur,yani TANIMLAMA,TARİFTİR,ne var bunda gocunacak? Yapılacak tek şey böyle çirkin durumlarda bir an önce kurtulmanın yolunu arayıp bulmaktır.Di mi(aslı "değil mi" olup konuşma dilinde böyle de kullanılır) yani?

  Clear - UYİ35

  Olabilir, belki de 100 fırın ekmek yemem gerekiyordur, gerekirse yerim, gocunmam, ama kimseye de benim gibi düşünmediği için "tam takır, cahil, taklitçi vs." diyerek terbiyesizlik etmem.

  UYİ35. - Clear

  Yazılan yorumları bırak bir tarafa,gazetenin haber ve köşe yazılarında bile bir sürü harf hatasını atlayıp da özellikle benim "çift (l) basışımı" bir fırsat olarak değerlendirmen bile,benim hakkımda yazdığın vasıfların ne kadar doğru olduğunu,sen istemesen de senin tarafından bile onandığını gösteriyor.Dilim varmasa da irademi kullanıp,istemeyerek teşekkür ediyorum.Ayrıca hatırlatayım,bu platforma 2012 Eylül ayında girip,9 ayda ancak 46 yorum yapabilene,yani ayda ortalama (5),haftada ise (1) yorum anca yazabilene, "Sen önce 100 fırın ekmek ye de öyle gel." derler.

  inanılır gibi değil - düş-ün bulur-sun

  Yobazların her yalanı söylediği, her gerçeği çarpıttığını bilirim ve görürüm ama bu kadar ileri gidebilecek kadar, hayasız yalanlar kurgulayacak kadar, zeka kullanabileceklerini tahmin etmezdim. Bunlar için hep biraz zeka dilemiştim belki düzelirler diye.Ama zekaları olsa nolucakki ?, O zekayla daha kurnaz yalanlar uydurup, daha karmaşık hileler yapacaklar. Zira bu iş zeka işi değilmiş, ahlak ve kültür meselesi imiş. Tehlikeli bunlar yahu. Atatürk iyi keşfetmiş bunların gerçek yüzünü.

  KİBRİN ZARARLARI - UYİ35

  Başbakan'da ve "afili" kelimesini "afilli" sanmasına rağmen kendini çok bilgili, özgün, farklı gören ve buradaki diğer yorum yapanların, özellikle de kendisi gibi düşünmeyenlerin cahil, taklitçi ve tam takır olduğunu her fırsatta yazıp insanları aşağılamaya çalışan @Clear'da görülen kibrin şüphesiz ki bu haberin hazırlanmasında, okuyanların doğru zannetmesinde veya okunmadan paylaşılmasında payı vardır.

  Dürüstmüş - Heathenpride

  Dilapak doğru olanı yapmış ve özür dilemiş. Aklı başında, kendi kişiliğine saygılı herkes yalanların arkasına sığınmaktan çekinir. Ancak bu ülkenin başbakanı son hız yalanlarına yalan katmakta.

  Bunu da aciklayin ateyizler - ohabey

  Hadi goreyim sizi