Çiçek: Bildiri hatalı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç ile beraberindeki kalabalık rektör grubu, hazırladıkları bildiriyi açıkladıktan sonra, şikâyetlerini iletmek amacıyla Adalet Bakanı Cemil Çiçek'le görüştü.

ANKARA - YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç ile beraberindeki kalabalık rektör grubu, hazırladıkları bildiriyi açıkladıktan sonra, şikâyetlerini iletmek amacıyla Adalet Bakanı Cemil Çiçek'le görüştü. Yarım saat süren görüşmenin ardından ilk açıklamayı Teziç yaptı. Teziç "Bakana bir nezaket ziyareti gerçekleştirdik, sıkıntılarımızı anlattık. Şikâyet dilekçemizi ve raporumuzu verdik. Sayın Bakan, isterse görüşmenin içeriğini açıklar" demekle yetindi.
Bakan Çiçek'in yaptığı açıklama ise beklenenden sert oldu: Çiçek şöyle konuştu: Bu konuyla ilgili soruşturma başlamış konu yargıya intikal etmiştir. Konu başından beri hukuki çerçevede değerlendirilmeye çalışılmıştır. Ancak konu ideolojik ve siyasi zemine çekilmeye çalışılıyor. Bu ülkedeki herkes yargıya güvenmeli. Yargı kararına karşı bir şey söyleyecekseniz yine bunu yargı yolu ile yapmalısınız. Bugünkü hareket yargı yolu ile gerçekleştirilseydi, Cumhuriyet'in kurumları birbiri ile çatışıyormuş gibi bir görüntü olmazdı."
'Çok kalabalıktılar'
Rektörlerin ziyaretinin gösteri havasında olduğunu belirten Çiçek şunları söyledi: "Neredeyse 50 kişilik bir grupla geldiler. Odada oturacak yer bile yoktu. Bu kadar kişiyle buraya yapılan ziyaret konuya bir protesto ve gösteri boyutu kazandırmıştır. Bildiri keşke konuyu hukuk çerçevesinde değerlendirerek bitseydi. Konu meslek dayanışması ve sahiplenme güdüsü ile ele alınıyor. Bu eski hastalıkların nüksetmesidir."


    http://www.radikal.com.tr/7607407607400

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.