'Çiçek Dursun, Başbuğ gelsin'

'Çiçek Dursun, Başbuğ gelsin'
'Çiçek Dursun, Başbuğ gelsin'
Adliye önünde önünde saat 11.30 sıralarında toplanan 70 Milyon Adım Koalisyonu üyesi 10 kişilik grup, 'Çiçek burada, Başbuğ nerede?', 'Çiçek Dursun, Başbuğ gelsin', 'Ne olur ıslak ıslak bakma öyle' şeklinde dövizler açtılar. Grup adına açıklama yapan Mahmut Sürmeli, bugün adaletin işlemesinin gelecek elli yılı darbelerden kurtarabileceğini belirterek, "Adalet sadece Dursun Çiçek'in değil İlker Başbuğ'un da hesap vermesiyle sağlanabilir" diye konuştu. "İrtica ile Mücadele Planı" altında ıslak imzası bulunduğu iddia edilen Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek'in ifade vermek için geldiği Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi önünde, "Darbeye karşı 70 Milyon Adım Koalisyonu"Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un da hesap vermesini istedi.

Adliye önünde önünde saat 11.30 sıralarında toplanan 70 Milyon Adım Koalisyonu üyesi 10 kişilik grup, ‘Çiçek burada, Başbuğ nerede?’, ‘Çiçek Dursun, Başbuğ gelsin’, ‘Ne olur ıslak ıslak bakma öyle’ şeklinde dövizler açtılar. Grup adına açıklamayı okuyan Mahmut Sürmeli, bu ülkede birçok darbe tezgahlanıp yapıldığını belirterek, şunları söyledi:
“Şimdi bunlardan bir tanesi, uzun zamandır gündemi meşgul eden ıslak imza metninin sahibi şu an adliyede. Belki darbe tezgahçılarının, darbecilerin yargılanmasının ilk adımı olacak bu. Bugüne kadar her gerekli gördüğünde demokrasiyi ortadan kaldıran, yasaları çiğneyen, faili meçhul cinayetleri işleyen, idam eden, işkence eden güç bugün ilk defa yargı önünde hesap veriyor. Bütün bu gelişmeleri Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un, işitme engelliler haber bülteni spikeri gibi heceleye heceleye ‘kağıt parçası’ dediği darbe planının ortaya çıkmasına borçluyuz.
Bugün adaletin işlemesi gelecek elli yıllarımızı darbecilerden kurtarabilir. Adalet sadece Dursun Çiçek’in değil, İlker Başbuğ’un da hesap vermesiyle sağlanabilir. İşte o zaman herkes şunu iyice anlamış olur. Bazen bir kağıt parçası da zulmü durdurabilir. Zalimlerin gücü bir kağıt parçası kadardır. Şimdi birinci vazifemiz bu kağıt parçasını korumaktadır”
Grup, basın açıklamasının olaysız dağıldı.