Çiçek: Partiler, anayasa için 30 maddede anlaştı

Çiçek: Partiler, anayasa için 30 maddede anlaştı
Çiçek: Partiler, anayasa için 30 maddede anlaştı

Yeni anayasa çalışmalarını sürdüren TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu, Meclis Başkanı Cemil Çiçek başkanlığında toplandı. Komisyonu’da ‘Başkanlık sistemi, ‘madde notu’ ve ‘renk’ tartışması nedeniyle iki haftadır yaşanan kriz ‘erteleme’ formülü ile aşıldı. oplantıda Ak Partili Mustafa Şentop ile CHP ’li Atilla Kart arasında “şeref” kavgası yaşandı.
Öte yandan SKY TÜRK Televizyonu’na canlı yayın konuğu olan TBMM Başkanı Cemil Çiçek, yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili, 88 maddenin müzakere edildiğini, bunun 30’unda mutabakat sağlandığını belirtti. Çiçek, 4 siyasi parti geçmişte emsaline çok az rastlanan veya hiç rastlanmayan bir kararla bu işin, bu dönem bu Meclis tarafından neticelendirilmesini istediğini vurguladı. Bugün 20 bin sayfanın üzerinde bir doküman oluştuğunu dile getiren Çiçek, “Bunun konuşulacağı yer TBMM’dir.’ Anlaşabildiğimiz noktalarda anlaşalım. Anlaşamadığımız noktalarda genel başkanları ziyaret ederek, kamuoyunun katkısını isteyerek, formül bulabiliriz. Mart sonunda tabloyu ortaya koyalım. Bu iş yarıda kalırsa bir fırsat kaçırılmış olur” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/111963011196301

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  çiçek partiler anayasa için hk. - fgemak

  Sayın çiçek artık Türkiye için ve kendileri için hayır getirmeyecek anayasa teranesinden vazgeçseler iyi olacak, kanunları düzgün çıkardınız şimdi de anayasa çıkaracaksınız,AKP nin bu işi becerecek yetkinlikte olmadığı kanaatini taşıyoruz.yapsalar bile bugünkü düzeni toplumun arayacağı inancını taşıyoruz,kanunlar yap boz tahtasına döndü,tek parti ve tek adam politikasının geçerli olduğu bir yönetim anlayışı ile böyle toplumun asıl adalet ve yaşam çizgisini oluşturacak kalıcı bir düzenlemede başarılı olacaklarını sanmıyoruz.anayasa maddeleri arasına sıkıştırılmış başbakanı başkan koltuğuna taşıyacak aldatmalar içeren bir düzenleme yapacaklarını düşünüyoruz.