Çiftliğin faturası velilere!

TMSF tarafından el konulduktan sonra, izci kampı olarak kullanılması için Milli Eğitim Bakanlığı'na verilen Uzanların Pamukova'daki çiftliğinde yazın çalışmak için ilçedeki okullarda görevli 20 hizmetli görevlendirildi.

ADAPAZARI - TMSF tarafından el konulduktan sonra, izci kampı olarak kullanılması için Milli Eğitim Bakanlığı'na verilen Uzanların Pamukova'daki çiftliğinde yazın çalışmak için ilçedeki okullarda görevli 20 hizmetli görevlendirildi.
Pamukova Kaymakamlığı'nca çiftliğe gönderilen hizmetliler eğitim yılının başlamasına rağmen eski görev yerlerine dönmedi. Bu hizmetlilerin çalıştığı okullardaki okul aile birlikleri ise velilerden "Hizmetli yok, temizlik elemanı alacağız" diyerek 30'ar YTL istedi. Pınarlıbacı Köyü İlköğretim Okulu'ndaki veliler, karara tepki gösterdi. Köy muhtarı Rıza Ferruh Yüksel, "Hizmetli çiftliğe gittiyse bunun günahını neden veliler çekecek? Bunu söylediğimizde kaykamam bey bize kızdı" dedi. Okulu Koruma Birliği Başkanı Abdurrahman Durmaz ise, "Temizlikçi tutarak sorunu hallediyoruz. Zorlama yok" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7591767591760

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.