'Çığlık'tan sonra kar maskeli soygun

'Maskeli' soygunlara bir yenisi eklendi. İzmir'in Buca ilçesindeki Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar A.Ş. (BESAŞ) mağazası, kar maskeli iki kişi tarafından soyuldu.

İZMİR/İSTANBUL - 'Maskeli' soygunlara bir yenisi eklendi. İzmir'in Buca ilçesindeki Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar A.Ş. (BESAŞ) mağazası, kar maskeli iki kişi tarafından soyuldu. İçinde 150 bin YTL olan kasa alındı.
Soygun geçen perşembe günü saat 02.00 sıralarında meydana geldi. Kar maskeli iki kişi pompalı tüfeklerle önceki mağazadaki güvenlik görevlilerini etkisiz hale getirdi. Soyguncular güvenlik görevlilerini koli bandıyla bağlayıp, çelik kasanın bulunduğu bölüme geçti. İki kişi, açamadıkları kasayı alarak kayıplara karıştı. Gasp Büro Amirliği ekipleri, hırsızların mağaza çalışanlarıyla işbirliği yapıp yapmadığını da araştırıyor.
Son olarak geçen hafta Bağcılar'da bir kuyumcu dükkânı 'Çığlık' filminde kullanılan maskelerden takmış dört kişi tarafından soyuldu. İki hafta önce kar maskeli ve uzun namlulu silahlı beş kişi Ümraniye'de bir kuyumcudan altınları alıp kaçmıştı. Geçen yaz da futbolcu Nihat Kahveci'nin İzmir Narlıdere'deki evi palyaço maskeli biri tarafından soyulmuştu.