Cihat gözyaşlarıyla...

Geçen hafta sonu İnönü Stadı'nda oynanan Beşiktaş-Çaykur Rizespor maçı sırasında tribünde bıçaklanarak öldürülen 16 yaşındaki Cihat Aktaş'ın cenazesi Mardin'in Dargeçit ilçesi Altıyol Köyü'nde toprağa verildi.

DİYARBAKIR/MARDİN/ İSTANBUL - Geçen hafta sonu İnönü Stadı'nda oynanan Beşiktaş-Çaykur Rizespor maçı sırasında tribünde bıçaklanarak öldürülen 16 yaşındaki Cihat Aktaş'ın cenazesi Mardin'in Dargeçit ilçesi Altıyol Köyü'nde toprağa verildi. Törende taşınan, 'Kaç şampiyonluk bir Cihat eder?' yazılı döviz dikkat çekti.
Aktaş'ın cenazesi dün öğle saatlerinde THY uçağı ile Diyarbakır'a götürüldü. Cenaze sonra Diyarbakır Havaalanı'ndan ambulansla Altıyol Köyü'ne getirildi. Aktaş'ın cenaze törenine Mardin Valisi Temal Koçaklar, Belediye Başkanı Metin Pamukçu, Diyarbakırspor Başkanı Ahmet Göksu ve yaklaşık 300 yakını katıldı. Cenaze, köy camiinde kılınan ikindi namazından sonra omuzlara alınarak köy mezarlığına götürülürken, köylülerden biri, "Kaç şampiyonluk bir Cihat eder?" yazılı pankart taşıdı. Aktaş'ın mezarının üzerine Türkiye Futbol Federasyonu, Kulüpler Birliği ve Mardinspor adına siyah çelenk bırakıldı.
Aktaş'ın dayısı Rıdvan Aslan, futbol terörünün son bulması ve başka Cihat'ların ölmemesi için yetkililerin önlem alması gerektiğini söyledi. Aslan, "Beşiktaş Kulübü Cihat'ın ailesine sahip çıksın. Cihat'ın anısını yaşatsın" diye konuştu.
Aktaş köy mezarlığına defnedilirken ayakta zor duran annesi Feride Aktaş ile babası Seyfettin Aktaş gözyaşlarına boğuldu. (Radikal, dha)