Çikolatayı alıp ifade değiştirdi

Esenler'de Fadıl E. evinde tabancayla öldürülmüş olarak bulundu. Altı yaşındaki oğlu H., "Oynarken öldürdüm" dedi. Polisin çikolata verip güleryüz göstererek güvenini kazandığı çocuk daha sonra babasını, annesinin öldürdüğünü söyledi.

İSTANBUL - Esenler'de Fadıl E. evinde tabancayla öldürülmüş olarak bulundu. Altı yaşındaki oğlu H., "Oynarken öldürdüm" dedi. Polisin çikolata verip güleryüz göstererek güvenini kazandığı çocuk daha sonra babasını, annesinin öldürdüğünü söyledi.
Dün saat 10.00 sıralarında ihbar üzerine Esenler Fevzi Çakmak Mahallesi'nde bir eve giden polis markette işçi olarak çalışan Fadıl E.'nin cesedini buldu. Fadıl E.'nin namlusu değiştirilerek gerçek silah haline getirilmiş kurusıkı tabancayla kalbinden vurularak öldürüldüğü belirlendi. Polis, evde bulunan Fadıl E.'nin eşi Nihayet E. ve altı yaşındaki oğlu H.'nin bilgisine başvurdu. H., polislere silahla oynarken kazayla babasını vurduğunu söyledi. H.'nin annesi de bu sözleri onayladı.
Durumdan şüphelenen polis, H.'yi başka bir yere götürdü ve çikolata verip sohbet etti. Polis daha sonra tekrar evde ne olduğunu sordu. Bu kez H., babasını, annesinin öldürdüğünü, kendisine de 'Ben vurdum de' dediğini söyledi. Nihayet E. gözaltına alınırken, H. de sosyal hizmet birimlerince koruma altına alındı.


    http://www.radikal.com.tr/7475497475490

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.