Çileli dönüş yolculuğu başladı

Çileli dönüş yolculuğu başladı
Çileli dönüş yolculuğu başladı
9 günlük bayram tatilini memleketleri ve tatil bölgelerinde geçiren tatilciler, bayramın son gününde İstanbul'a dönüş yolculuğuna başladı. İstanbul'a dönen tatilciler TEM ve D-100 karayollarının yanı sıra feribotlarda da yoğunluğa neden oluyor.

ADAPAZARI / İZMİT / YALOVA – Bayram tatilinin sona ermesine 2 gün kala, dönüşler başladı. İstanbul yönünde trafik birçok noktada durma noktasına geldi.

9 günlük kurban bayramı tatilinin bitmesine 2 gün kala geri dönüş yoluna dökülen binlerce tatilci TEM otoyolu başta olmak üzere çeşitli ana arterlerde uzun kuyruklar oluşturuyor. TEM’deki kuyruklar Adapazarı Arifiye Turnikelerine kadar uzandı.

Kurban Bayramı tatili dönüşlerinin başlaması, TEM otoyolu ve D-100 karayolunun bazı bölümlerinde yoğunluğa neden oluyor. TEM otoyolu ve D-100 karayolunun Kocaeli ve Bolu Dağı geçişinde uzun kuyruklar oluştu. TEM Otoyolu, D-100 ve D-130 karayolunun Gültepe rampası, Kandıra ve Hereke turnikeleri mevkisinde trafik zaman zaman durma noktasına geliyor.

Dün geceden itibaren yoğun bir trafiğin yaşandığı TEM Adapazarı mevkiinde İstanbul istikametine doğru büyük bir araç yoğunluğu yaşanırken, trafiğin zaman zaman durma noktasına geldiği TEM Adapazarı mevkiinde trafik ekipleri yoğun bir şekilde çalışıyorlar. İstanbul-Adapazarı arasının 140 kilometre olduğu dikkate alındığında oluşan araç yoğunluğunun boyutu da daha net anlaşılıyor.


FERİBOT İSKELESİNDE YOĞUNLUK
Tatilini İstanbul dışında geçirenlerin dönüşe geçmesiyle Topçular İskelesi'nde de uzun araç kuyrukları oluşmaya başladı. İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesi (İDO) yetkililerinden edinilen bilgiye göre, bayram yoğunluğu nedeniyle 14 olan feribot sayısı 17'ye çıkartıldı.

İskelenin 850 araçlık istif alanı da tamamen dolarken, gişe önünde kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. Yoğunluğun pazar akşamına kadar devam etmesi bekleniyor.


Radikal.com.tr ve Ajanslar