Çılgın âşık üniversitede dehşet saçtı

Sakarya Üniversitesi'nin Esentepe Kampüsü dün aşk cinayeti ve ardından gelen intiharla sarsıldı. Elektrik- Elektronik Mühendisliği üçüncü sınıf öğrencisi 22 yaşındaki Bülent Özdemir...

ADAPAZARI - Sakarya Üniversitesi'nin Esentepe Kampüsü dün aşk cinayeti ve ardından gelen intiharla sarsıldı. Elektrik- Elektronik Mühendisliği üçüncü sınıf öğrencisi 22 yaşındaki Bülent Özdemir, kendisinden ayrılmak isteyen sevgilisi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili Edebiyatı üçüncü sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Zehra Yetişken'i, "Seni kimseye yar etmem" diyerek tabancayla öldürdü. Özdemir daha sonra intihar etti.
Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü saat 11.30 sıralarında silah sesleriyle yankılandı. Kampüs yolundaki yurt binasının yakınlarında Bülent Özdemir, bir süre önce kendisinden ayrılmak istediğini söyleyen kız arkadaşı Zehra Yetişken'le tartıştı. Yakın arkadaşlarının ifadesine göre Yetişkin, yeniden bir araya gelmek isteyen Özdemir'e ayrılma kararında ısrarlı olduğunu söyledi. Bunun üzerine belindeki ruhsatsız tabancayı çıkaran Özdemir, önce bir el havaya ateş etti, daha sonra da silahın namlusunu Yetişken'in başına dayayıp tetiği çekti. Genç kız kanlar içinde yere yığılırken, bu kez tabancayı kendi başına dayayan Özdemir yeniden tetiği çekti. Silah sesleri üzerine gençlerin arkadaşları olay yerine akın etti. Olay üniversitede büyük şok yaratırken, bazı öğrenciler sinir krizi geçirdi.