Çilingiroğlu: Tayyip Bey'in hakkı yendi

Çilingiroğlu: Tayyip Bey'in hakkı yendi
Çilingiroğlu: Tayyip Bey'in hakkı yendi
Kaya Çilingiroğlu: Bir insanın, parka gidip eğlenmesi, eleştirdiği bir şeye tepki göstermesi demokratik hak. Benim ağırıma giden polis otolarını yakmak, arabaları ters çevirmek, Başbakan'ın annesine küfretmek...

Radikal.com.tr - Hülya Avşar'ın eski eşi Kaya Çilingiroğlu, kızı Zehra'nın Gezi Parkı'ndaki eylemlere destek vermek için Beşiktaş 'a gitmesiyle ilgili "Zehra'nın orada olanlardan haberi yok. Eğlence sandığı için gitti. Oradaki tüm çocuklar öyle" dedi. Başbakan'a haksızlık edildiğini söyleyen Çilingiroğlu, "Bence alkol düzenlemesi eksik bile yapılmış. Medeni bütün ülkelerde gecenin belirli saatlerinden sonra alkol satılmaz" dedi.
Akşam gazetesine konuşan Çilingiroğlu, şunları söyledi:
Gösterilere katıldığından haberim yoktu. Fotoğraflar sonradan bana geldi. Doğru bulmadım. Herhalde arkadaşlarıyla eğlenmeye gitti, o işi de eğlence sandı. Zehra da çoğu genç gibi hadisenin farkında değil. Kendisine gerekeni söyledim o da özür diledi kapattı konuyu.

'TAYYİP BEY'E HAKSIZLIK EDİLİYOR'

Bir insanın, parka gidip eğlenmesi, eleştirdiği bir şeye tepki göstermesi demokratik hak. Benim ağırıma giden polis otolarını yakmak, arabaları ters çevirmek, Başbakan'ın annesine küfretmek. Oradaki gençlerin çoğu ortalama 20 yaşında 10 yıl öncesini bilmiyorlar. Enflasyonla yaşamanın ne demek olduğunu, koalisyon hükümetlerini... Ticaretle uğraştığım için 25 yıldır çektiklerimi biliyorum. Son 10 senedir insanları dinleyen bir yönetim var. Tayyip Bey çok şeyi değiştirdi. Ona haksızlık edildiğini düşünüyorum.

'ALKOL DÜZENLEMESİ EKSİK BİLE YAPILMIŞ'

Alkol düzenlemesi hakkında düşüncelerini söyleyen işadamı, "Bence bu düzenleme eksik bile yapılmış. Medeni bütün ülkelerde gecenin belirli saatlerinden sonra alkol satılmaz. Amerika'da yaş sınırı 18 değil 21'dir. Kulüp denilen yerlere de giremezsiniz." diye konuştu.


  http://www.radikal.com.tr/1139578113957836

  YORUMLAR
  (36 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Protesto hakki-tunc2013 - urolog

  Protesto, bariscil olmak kosuluyla, demokratik haktir diyorsunuz da niye izin vermiyor devlet? Izinli, kontrollü bir protesto olursa kaos yaratmaktan baska amaci omayan gruplara izin verilmez. Örn. 1. Mayis.2012.

  Dogru soze ne denir - tunc2013

  Ne oldu kardeslerim aykiri ses duyunca hemn kuplere binmeye basliyorsunuz. Hukumeti elestirseyi alnindan opecektiniz degilmi!? Yuz de yuz hakli vicdanindan konusan insanlar boyle oluyor iste. Helal olsun. Ne guzel aciklamis protesto demokratik hak ama yakip yikma degil kufur degil. Aslinda simdi bazi derslerinde okullarda ogretilmeye baslamsi gerekir diyorum mesal DEMOKRASI dersi neden okutulmasin . Birinci unite de herhalde ' demokrasilerde tepki nasil ortaya konur' ikinci unite de su olabilir ' Kufur demokrasi de ki yeri'' veya ' yakip-yikmanin demokraside ki yeri'' neden olmasin. HEger koyiulursa zannediyorum icinizden bazilarinin tekrar okula geri donmesi gerekiyor;)Ogrenecek cok sey var demekki. Yas bazi seyleri ogretmiyor okumak lazim demek ki. Hadi allah iyiliginizi versin.

  YORUMLAR yorumcuların kalitesini ÇOK İYİ yansıtıyor vesselam - bilmehakki

  beyler burası ego tatmin yeri olmamalı. öyle istiyorsanız kapatın kendinizi WC ye ve avazınız çıktığı kadar sayın dökün.

  kamuoyu yoklaması - HELENAM

  arkadaşlar hadi oylamaya sunalım. Sizce çilingiroglu akp'nin yeni dönem milletvekili adayı olur? yoksa daha çalışmasımı gerekiyor?

  Gelip geçicidir. - hyperiq

  Hükümetler gelip geçicidir. Bugün yaltaklanırsınız ama yarın devran değişir. Bu işler sen de haklısın sen de haklısınla yürümez. O kadar cesur yürekseniz Hükümetin hatalarını da bir bir sıralayın. Ama sıralayamazsınız çünkü işin ucu henüz size dokunmadı. Erdoğandan Tanrı gibi çekinenlerle aynı havayı solumak utanç verici.

  Kimsin? Kimsin? - yorumcunun teki

  Bu adamın çok parası olmasının dışında hangi meziyeti vardır ki her söylediği gazetede haber oluyor? Tayyip Bey'in hakkı yenmiş de, 20 yıl öncesiymiş de, enflasyonla yaşamakmış da, falanmış da, filanmış da... Son 10 senedir insanları dinleyen bir yönetim varmış da... Son 10 senedir insanları dinlediğini iddia ettiğin yönetimin başı 'Ne yaparsanız yapın; biz kararımızı verdik, Topçu Kışlası'nı yapacağız' diye cümle kurmuş; bunun ötesi var mı ya? Enflasyonla yaşamayı senden iyi bilirim Çilingiroğlu, 90'larda her gün zam gelen ekmeğimin peşinde koşarken sen bugün yaptığın gibi para içinde yüzüyordun. Şimdi bunu lütuf kabul edip yapılan her zırvalığa eyvallah mı diyelim, enflasyon bitti, asker siyasetten burnunu çekti, o zaman 'ben sizin babanızım, ben ne dersem o olur' öyle mi? Radikal, Gezi hakkında konuşacak adam mı kalmadı da bu adamın dediklerini manşete taşıdın? Penguenlerin hangi balığı daha çok sevdiğini falan anlataydın, en azından kültürümüz artardı.

  zenginin kayıracağı işleyen düzendir. - demlicay2011

  başka ne beklenirdiki. faizse faiz. gelirse gelir. para kazanmaksa en alası. daha ne diyecektiki. hazinenin ihalelerine mutlaka giriyordur belkide. yemeye doyma. alman malıyla rahat bir yaşam. sanki avrupalı senin için çalışıyor. ne adaletsiz bir dünya yahur bilimi yaratanlar böyle arap gibi üretme kabızlarına tekonolojinin en iyisii veriyor işte.