Çiller '28 Şubat ifadesi'ni İstanbul'da verecek

Çiller '28 Şubat ifadesi'ni İstanbul'da verecek
Çiller '28 Şubat ifadesi'ni İstanbul'da verecek
Eski Başbakan Tansu Çiller, 28 Şubat davası kapsamında müşteki sıfatıyla dinlenecek. Mahkeme Çiller'in ifadesinin talimatla 27 Eylül'de İstanbul'da alınmasına karar verdi.

İSTANBUL Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 28 Şubat soruşturması kapsamında 103 kişi hakkında dava açıldı. Davaya bakan Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi, davanın müştekileri arasında bulunan eski Başbakan Tansu Çiller’in dinlenilmesine karar verdi. Mahkeme, Çiller’in ‘müşteki’ olarak dinlenilmesi için İstanbul’a talimat yazdı. 

İkametgah adresi İstanbul olan Çiller’in beyanlarını İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi alacak. Mahkeme, Çiller’in ifadesi için 27 Eylül 2013 tarihini belirledi. Çiller’e mahkeme günü hazır olması için tebligat gönderilecek.

SELAHATTİN GÜNDAY / DHA


  http://www.radikal.com.tr/114188011418801

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  çiller dedimi duracak yüz defa düşüneceksin - demlicay2011

  iki defa değil. amerkikan kızımız buraya gelice asena oldu. bu kadar kolay yemi milyonlar yedi yuttu. oda boş durmadı tabi. dünyanın en rahat en zengin insanlarından biri oldu. başbakanlık onun ailesine çok şey kattı. o ise ülkeye hiç bir şey katmadı. ama erdoğan gibisi yine de yok. halkına inatlaşan ve kin besleyen başka başbakan yok. al birini vur ötekine derler ya işte öyle olduk. ama bu sonuncusu çok fena. sineği incitmeden yağ çıkarır cinsten. milyonlarca seveni var 5 yıllık bir sandıktan çıktıp diye millete her istediğimi yaparım diyor. mursi işi bilememiş. erdoğana danışsaydı mısır böyle olmazdı. şaka bir yana hepsi uydurmadır inanmayın. gerçek olan tek birşey vardır. abd ne derse odur. ne mursi ne erdoğan. tövbstafurullah sanki "allah ne derse o olur" gibi oldu. özürdiliyorum.