Cilvegözü şüphelisi Radikal'e konuştu

Cilvegözü şüphelisi Radikal'e konuştu
Cilvegözü şüphelisi Radikal'e konuştu
Cilvegözü sınır kapısındaki patlamanın ardından gözaltı alınan tek kişi olan taksi şoförü 'iki gözaltı arası' Radikal'e konuştu: Her gün onlarca yolcu alırım, hiçbir ilgim yok.
Haber: SERKAN OCAK - serkan.ocak@radikal.com.tr / Arşivi

HATAY - Hatay Civegözü Sınır Kapısı’nda patlatılan aracın sürücüsünü Türkiye ’de taşıyan taksinin şoförü iki gözaltı arasında Radikal'e konuştu. İlk konuşmayı savcılıkta yaptığımız taksi sürücüsü T.A., bombacıyı tanımadığını söyledi. Dün gece yarısı savcılıktan serbest kalan T.A., savcının sorular sorduğunu, ardından serbest bıraktığını anlattı. T.A., bu sabah yeniden gözaltına alındı.
Cilvegözü’nde meydana gelen patlamanın ardından araçtaki 3 kişiden biri kadın iki kişi Suriye tarafına kaçarken, aracın sürücüsü Türkiye’ye geçti. Pasaport kontrolü yapılan sürücünün eşgali çıkarıldı. Gümrük bölgesinde çalışan tüm görevlilere eşgal gösterildi. Bu kişiyi tanıyıp tanımadığı soruldu. Eşgal, muhaliflere de dağıtıldı.
Gümrükteki işlemlerini bitiren bombalı aracın sürücüsü Türkiye tarafında yolcu taşıyan taksilerden birine bindi. Taksinin sürücüsü T.A., polis tarafından önceki gün gözaltına alındı. Bir günden fazla savcılıkta kaldı, daha sonra bırakıldı. Sorularımıza savcılık sorgusu sırasında yanıt veren T.A., yolcuyu tanımadığını söyledi. İşlemlerinin devam ettiğni belirterek telefonu kapattı. Dün gece yeniden ulaştığımızı T.A., ailesinin yanına gitti. Bu bu kez evinden konuştuğumuz T.A., savcılıkta sorgulandığını anlatarak şunları söyledi, “Her gün onlarca yolcu alıyorum. Her tarafa götürüyorum. Kimdir bilmem. Başıma böyle bir şey geldi. Ne yapacağımı bilmiyorum. Beni serbest bıraktılar. Benim bu işlerle bir ilgim yoktur” dedi.
T.A., bu sabah savcılık talimatıyla yeniden gözaltına alındı.


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  Türkiye

  ,

  HATAY

  ,

  Sabah

  ,

  Kadın

  ,

  Gece

  ,

  gümrük

  ,

  gözaltı