Cilvegözü'nde ölü sayısı 17 imiş!

Cilvegözü'nde ölü sayısı 17 imiş!
Cilvegözü'nde ölü sayısı 17 imiş!
Cillvegözü sınır kapısında 11 Şubat'ta meydana gelen patlamada yaralananlardan Suriye tarafına götürülen 3 kişinin de öldüğü, böylece bu katliamda 17 kişinin hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

ADANA - Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ndeki Cilvegözü Sınır Kapısı'nda meydana gelen patlamayla ilgili gözaltına alınan 5 kişi hakkında yazılı bir açıklama yaptı. Bugüne kadar patlamada ölü sayısı 14 olarak bilinirken, patlamada yaralanan ve Suriye 'ye götürülen 3 kişinin daha öldüğü bu açıklama ile ortaya çıktı.

Patlamada 17 kişinin öldüğü, 30 kişinin de yaralandığı, bombalı aracı Suriyeli Y.B. ile kadın arkadaşı Z.Ş.'nin sınır kapısına getirdiği, bombanın patlatıldığı sırada Y.B.'nin ağabeyi A.B.'nin de olay yerinde olduğu bildirildi.

Bu çerçevede yürütülen soruşturmada Suriyeli Y.B., Z.Ş., A.B. ve İ.Z. ile Türk vatandaşı R.B.'nin gözaltına alınıp, sorgulanmak üzere Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edildiği belirtildi.

Açıklamada söz konusu 5 kişinin Cumhuriyet Savcılığı'ndaki ifadesinin ardından 'Ülkenin birliği ve bütünlüğünü bozma, tasarlayarak ve bomba ile 17 kişiyi öldürmek, patlayıcı madde bulundurmak' suçlamasıyla tutuklama istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildiği kaydedildi.

Bu arada savcılık, soruşturma ile ilgili gizlilik kararı aldı.

TÜRK VATANDAŞI SUÇSUZ İDDİASI

Bu arada gelişmeleri takip etmek için Adana Adliyesi'ne gelen gözaltındaki Türk vatandaşı R.B.'nin yakınları, onun suçsuz olduğunu iddia etti. 38 yaşındaki R.B.'nin evli 2 çocuk babası olduğunu belirten yakınları, onun sınır ticareti yaptığını; olay günü Suriyelilerden mal satın aldığı için gözaltına alındığını ileri sürdü. Ancak R.B.'nin kaçakçılık suçundan sabıkasının bulunduğu belirtildi.(dha/Mehmek Kaymak)