Cin çarpar diye 8 milyon dolar çarpmışlar

Cin çarpar diye 8 milyon dolar çarpmışlar
Cin çarpar diye 8 milyon dolar çarpmışlar

Fotoğraf: Temsilidir!

Hatay'ın İskenderun ilçesinde, aralarında bir belde belediye başkanının oğlunun da bulunduğu 12 kişi, eski bir milletvekiliyle çok sayıda işadamını 'cin carpar' diye korkutarak 8 milyon lira dolandırdıkları iddiasıyla gözaltına alındı.

İSKENDERUN - CHP 'li eski bir milletvekilinin, 'dolandırıldığı' yönünde şikayeti üzerine Cumhuriyet Savcılığı, araştırma başlattı. Olayla ilgili çalışmalarını tamamlayan Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, özel harekat timlerinin de destek verdiği operasyon düzenledi. İskenderun İlçesi merkezi ile Karaağaç ve Nardüzü beldelerindeki adreslere sabah saatlerinde eş zamanlı düzenlenen operasyonda, bir belde belediye başkanının oğlunun da aralarında bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı. Operasyon düzenlenen evlerde yapılan aramalarda, sahte tarihi eser parçaları, tarihi eser aramakta kullanılan malzemeler ile silah ve dolandırıcılıkta kullanılan belgeler ele geçirildi. 

ESKİ VEKİLDEN 1.5 MİLYON DOLAR ÇARPMIŞLAR 
CHP'li eski milletvekilini 1 milyon 500 bin dolar dolandırdığı öne sürülen şebeke üyelerinin, kentteki çok sayıda işadamı ile vatandaşı da dolandırdıkları saptandı. Şebeke üyelerinin kurban seçtikleri insanları dini duygularla kandırıp, cinlerle tehdit ettikleri, aynı yolla, çocuklarına ve ailelerine zarar verme tehdidiyle para aldıkları öne sürüldü. Yaklaşık 3 yıldır şebekenin İskenderun ve çevresinde insanları cinle tehdit edip, bugüne kadar vatandaşları 8 milyon lira dolandırdıkları iddia edildi. 

CİNLE ÇARPMA YÖNTEMİ 
Şebekenin dolandırma yöntemi de şöyle açıklandı:
Şebeke üyeleri dolandıracakları vatandaşları masumane bir gerekçeyle bir eve getiriyor. Burada, yine şebekeden bir kişiyi Suriye'den gelen 'Şeyh' olarak tanıtarak, cinler aracılığıyla tarihi eser, altın gibi gömüleri ortaya çıkarttığına inandırıyor. Geldikleri evde, göstermelik altın veya tarihi eser bulma senaryosu oynanıyor. Aynı şebekenin elemanları, cin gelmiş gibi davranarak, transa giriyor. Bu oyunla psikolojik olarak kurban etkileniyor. Bu arada, kurbana sözde cinin bazı istekleri iletiliyor ve kurbandan küçük miktarlarla parça parça dolar veya lira şeklinde para isteniyor. Vermemesi halinde ise eve gelen cin tarafından, kurban seçilen kişi veya ailesine zarar verileceği, çarpacağı korkusu veriliyor. (Ufuk AKTUĞ/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/112909811290983

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  DISI BASKA ICI AYNI - Kara Ismail

  Iste insanlarimizin icinde bulundugu durum.. Ornegin 1,5 milyon kaptiran eski CHP milletvekiline sorsan,Kendini; cagdas, demokrat, aydin, hurafelere,cinlere, perilere inanmayan biri olarak tarif eder.. Ama gel gor ki normal yasami hic te oyle degil!.. Normal hayatlarinda kendilerini bir yere koyanlarin zihin dunyasinda karsisinda olduklariyla fazla da bir farki yok!..Bu zat bir de milletvekili secilip;parlamentoda halkin vekilligini yapmis.. Cagdisi fikirlerle yasiyorlar dediklerimizle bu vekilin ne farki var? Bunlarin disi baska, ici ayni..

  Dolanma ? - Mevan-misafir

  Unvanlarından da görüldüğü gibi, dolandırıldıklarını iddia eden kişiler, cahil ve sefil değiller. Yani mevki, makam vs. sahibiler. Ama gel gör ki Aklıselim ve insani değer olan duyarlılığa sahip değiller. Yani bu dolandırıcılığı yapanlar, yarın öbür gün hakimin karşısına çıktıklarında, "Bizim suçumuz yok, gasp etmedik, çalmadık, bunlar, paraları batıl inançları doğrultusunda bize verdiler. Biz suçlu değliz ve beraatimizi istiyoruz" derlerse Savcı bunları nasıl suçlayacak ? hakim nasıl karar verecek. Traji-komik ? Bu bir de Hırsızı suçluyoruz, ama" ev sahibinin hiç mi suçu yok, tevatürünü hatırlatıyor.

  Zaten çarpmış(!). - Clear

  Çarpacak olan,çarpacağını zaten çarpmış.Hepsini cin çarpmışa döndürmüş.Daha ne çarpsın.