Cinayet ve yaralama için altı ay ceza!

Polis Ekrem Yüce, Bağcılar'da gürültü yapmamaları için uyardığı Mete Ergün'le aralarında kavga çıkınca silaha davrandı: Ergün'ü öldürdü, bir kişiyi yaraladı. Altı ay tutuklu kalan Yüce dünkü duruşmada tahliye edildi.

İSTANBUL - Polis Ekrem Yüce, Bağcılar'da gürültü yapmamaları için uyardığı Mete Ergün'le aralarında kavga çıkınca silaha davrandı: Ergün'ü öldürdü, bir kişiyi yaraladı. Altı ay tutuklu kalan Yüce dünkü duruşmada tahliye edildi.
Bakırköy 7. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Yüce katıldı. Savcı Mehmet Ünal, Yüce'nin, 'tahrik altında kasten yaralama sonucu ölüme sebebiyet vermek' ve 'kasten adam yaralamak' suçlarından cezalandırılmasını istedi.
Mahkeme, Yüce'yi 'yaralama sonucu ölüme sebebiyet vermek'ten 12 yıl hapis cezasına çaptırdı. Yüce'nin bu suçu haksız tahrik altında işlediğine hükmeden mahkeme, cezayı üç yıla indirdi. Duruşmalardaki iyi halini de dikkate alan mahkeme, bu cezayı da 2 yıl 6 ay hapse düşürdü. Tutuklu kaldığı süre göz önüne alınınca Yüce tahliye edildi.