Cinayet yerine üç gün sonra döndü

ANTALYA- Çocuklarını alarak evi terk edeceğini söyleyen kocasını pomBalı tüfekle vuran kadın, eşinin ölüp ölmediğini görmek için üç gün sonra eve gidip baktı. Ceset ise altı gün sonra kokması üzerine bulundu.
Antalya’nın Serik ilçesi Sanayi kavşağında oturan Sinem Aydın, aralarında şiddetli geçimsizlik bulunan eşi Murat Aydın’ın kendisinden ayrılacağını, çocuklarını da alacağını söylemesi üzerine sinirlendi. 30 Ağustos günü çıkan tartışmanın ardından uyuyan eşi Murat Aydın’ın göğsüne evde bulunan pompalı av tüfeğiyle ateş eden Sinem Aydın, daha sonra iki çocuğunu da alarak evi terk etti. Yakınlarının yanına giden ve kimseye bir şey söylemeyen Sinem Aydın, olayın üzerinden 3 gün geçmesinin ardından geçen çarşamba gecesi eşinin ölüp ölmediğini görmek için eve gitti. Kocasının öldüğünü gören Sinem Aydın, tekrar akrabasının evine döndü.
Birkaç gündür Aydın’ın evinden kötü koku geldiğini fark eden komşuları durumu 4 Eylül’de polise bildirdi. Polis, evde Murat Aydın’ın çürümeye başlamış cesedini buldu. Bunun üzerine polis Murat Aydın’ın eşi Sinem Aydın’ı gözaltına aldı.
Emniyet’te yapılan sorgulamada cinayeti kendisinin işlediğini itiraf eden Sinem Aydın, “Eşim sürekli bana hakaret edip, dövüyordu, ‘Çocuklarımı da alıp senden ayrılacağım’ diye beni tehdit ediyordu. Üç gün önce ölüp ölmediğini kontrol etmek için  eve gittim” diye konuştu.
Sinem Aydın çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanırken, dört yaşındaki kızı ile altı yaşındaki oğlu, mahkeme kararıyla Sosyal Hizmet Çocuk Esirgeme Kurumu’na teslim edildi. (dha)