Cinayet, zanlının 'tanık' gibi aradığı canlı yayınla çözüldü

İSTANBUL - Özel bir televizyon kanalında yayımlanan bir programa çıkan İnan ailesi altı ay önce İstanbul’da kaybolan 16 yaşındaki oğulları Fırat İnan’ın bulunmasını istedi. Televizyon programına önceki gün Sinop’tan telefonla katılan Şenol Demir isimli kişi, Fırat İnan’la kaybolduğu gün bir süre beraber gezdiklerini söyledi. Ancak anlatımlarında çelişki vardı. Polis Sinop’ta yaşayan bu Demir’i önceki gün gözaltına aldı. Ardından da İnan’ın cesedi Sinop’ta ormanlık bir alanda bulundu. Bu gelişmelerden haberdar olmayan aile dün yeniden oğullarının bulunması için canlı yayındaydı. Bir süre sonra polis gelerek, aileyi emniyete götürdü ve acı haberi verdi.

Müge Anlı’nın programı
İkitelli’de ailesiyle birlikte yaşayan 16 yaşındaki Fırat İnan geçen aralık ayında ortadan kayboldu. Polis İnan’ı ararken, aile atv’de yayımlanan, Müge Anlı’nın sunduğu ‘Tatlı Sert’ programına başvurdu. Sabah saatlerinde canlı olarak ekrana gelen programa günlerce çıkan aile, oğullarının bulunmasını istedi.
Programın önceki günkü bölümüne Sinop’tan telefonla arayan Şenol Demir adlı bir kişi de katıldı. Demir, olay günü Fırat İnan ve ‘Kerem’ adlı arkadaşlarıyla yarım saat otomobille dolaştıklarını, bir süre sonra ‘Kerem”in ayrıldığını, daha sonra ‘Fırat’ın da otomobilden indiğini vedaha sonra da hiç görmediğini öne sürdü. Daha önce de aileyle görüşen ve ifadesi alınan Demir’in çelişkili konuşmalar yapması polisi harekete geçirdi. Polis Sinop’ta yaşayan Demir’i gözaltına aldı. Araştırma sırasında İnan’ın cesedi de Sinop Boyabat’ta ormanlık alana gömülü halde bulundu.

Canlı yayından emniyete
Polisin bu çalışmasından haberdar olmayan baba Eşref İnan, anne Hazal İnan ve kızları Esra İnan, dün yine canlı yayındaydı. Fırat’ın ölü bulunduğunu bilmeyen aile program sonrası polis tarafından İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Aile burada Cinayet Büro Amirliği’nde çocuklarının ölüm haberini aldı. Sağlık görevlileri gözetiminde ifadelerine başvurulan aile üyeleri, daha sonra evlerine götürüldü. Polis şimdi cinayetin Sinop bağlantısı ve nedenini soruşturuyor. (Radikal)