Cinayet zanlısından savcıya müebbet teşekkürü

Cinayet zanlısından savcıya müebbet teşekkürü
Cinayet zanlısından savcıya müebbet teşekkürü
İşkence yöntemleriyle işlenenen cinayet davasında savcı faillerin müebbet hapsini istedi. Sanık ayağa kalkıp "ben suçluyum" dedi ve savcıya teşekkür etti.

İSTANBUL - Ali Server Yıldız adlı özel şoförü öldürdükleri iddiasıyla yargılanan 2 sanık için savcı 'ağırlaştırılmış müebbet' hapis cezası istedi. Savcı'nın korkunç cinayetle ilgili tespitlerini ve istediği cezayı dinleyen sanıklardan Tamer Kapucu savcıya teşekkür etti.
İşadamı Mehmet Ali Barman'ın şoförü olan Ali Server Yıldız'ı öldürdükleri iddiasıyla yargılanan Barman'ın bakıcısı Ayten Şafak, Tamer Kapucu ve modacı olarak tanınan Sedef Akgül'ün "canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın 12. Duruşması görüldü.

FİRARİ MODACI YAKALANAMADI, 2 SANIK SALONDAYDI
Anadolu Adalet Sarayı 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar Ayten Şafak ve Tamer Kapucu katıldı. Hakkında yakalama kararı bulunan davanın firari sanığı Sedef Akgül ise yine yoktu. Davanın 12. Celsesinde mütalaasını sunan duruşma savcısı, önce olayın gelişimini anlattı.

İŞKENCE SONUCU CİNAYET
Savcı mütalaasında, Tamer Kapucu, Ayten Şafak ve Sedef Akgül'ün Kuşadası'nda maktul Ali Server Yıldız'ın içkisine uyku ilacı katarak uyutmaya çalıştıklarını, Kapucu'nun Yıldız'ı yumruklayarak darp etmeye başladığını ifade etti. Ayten Şafak ve Sedef Akgül'ün de topuklu ayakkabı ile maktulün üzerine çıkıp, anüsüne saç fırçası ve kepçe sapı sokmak suretiyle işkence yaptıklarını, daha sonra el ve ayaklarını bağlayıp otomobilin bagajına koyduklarını ve İstanbul'a döndüklerini belirtti.

CESEDİ GÖLE ATTILAR
Tamer Kapucu'nun yolda sık sık durup Yıldız'ı darp ederek kötü muameleye devam edildiğinin ifade edildiği mütalaada, sanıkların Yıldız'ın sessiz kalması için başına poşet geçirdikleri anlatıldı. İstanbul'a vardıklarında bagajdan ses gelmemesi üzerine maktulün ölmüş olduğunu anladıkları, cesetten kurtulmak için Keşan'a götürerek Mercan Göleti'ne attıklarının belirlendiği ifade edildi.

"AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET"
Savcı, cinayet zanlıları Ayten Şafak ve Tamer Kapucu'nun "ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası" ile cezalandırılmalarını istedi. Ayrıca cinayeti azmettirdiği ileri sürülen ve 4 yıldır hakkında yakalama kararı bulunan ancak yakalanamayan modacı Sedef Akgül'ün dosyasının ise bu dava dosyasından ayrılması talep edildi.

SANIK: SAVCIYA MÜTALAASINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM
Cumhuriyet Savcısı'nın mütalaasının ardından söz alan tutuklu sanık Tamer Kapucu pişman olduğunu belirterek, “Cumhuriyet Savcısı'na verdiği mütalaasından dolayı çok teşekkür ediyorum. İşlediğim suçun savunulacak bir tarafı yok" dedi. Mahkeme heyeti Sedef Akgül'ün yakalama emrinin infazına ve tutuklu sanıkların tutuklama nedenleri ortadan kalkmadığından tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

OLAYIN ERTESİ GÜNÜ YAKALANDILAR

Ali Server Yıldız'ın Edirne'nin Mercan Göleti'nde 30 Haziran 2009 yılında cesedi bulunmuş, cinayetin katil zanlısı olarak Tamer Kapucu ve Ayten Şafak olayın ertesi günü yakalanıp suçlarını itiraf etmişti.

BOŞANMA DAVASININ GARİP TANIĞIYDI
Mehmet Ali Barman'ın kendisinden 25 yaş küçük eşi Nesrin Özben ile boşanma davasında tanıklık yapan şoförü Ali Server Yıldız, patronunu öldürmesi için Nesrin Özben'in kendisine para teklifinde bulunduğunu çiftin boşandığı duruşmada söylemişti. Yıldız bu olaydan kısa bir süre sonra öldürülmüştü. (Arzu KAYA/DHA)