Cinayete kurban giden Münevver'in karnesini babası aldı

Cinayete kurban giden Münevver'in karnesini babası aldı
Cinayete kurban giden Münevver'in karnesini babası aldı
Takdir alan genç kız yaşasaydı ÖSS'ye girecekti


İSTANBUL - Geçen mart ayında başı gövdesinden ayrılmış olarak bulunan 19 yaşındaki Münevver Karabulut'un karnesi babası Süreyya Karabulut'a verildi. Kızının takdir ve onur belgesi aldığını söyleyen baba Karabulut, "Cenabı Allah böyle bir acıyı kimseye tattırmasın. İnşallah bu zanlılar bulunur da en kısa sürede cezalarını çekerler. Bekliyoruz. Sabırla bekliyoruz. Maalesef bir gelişme yok" dedi. Bu arada Karabulut'un okulu Şişli'deki Bingül Erdem Lisesi'ne genç fotoğrafı asıldı, arkadaşları Karabulut'un adı okununca uzun süre alkışladı.
Ölümünün ardından üç aydan fazla zaman geçen Karabulut'un okulunda dün hüzün vardı. Okulun girişine Karabulut'un resmi asıldı. 12 Dil A sınıfında okuyan 1156 numaralı öğrenci olarak kayıtlı olan Münevver'in karnesi oldukça başarılıydı. Edebiyat, Yabancı Dil, Seçmeli Coğrafya, Seçmeli Sosyoloji dersleri 4, Din Kültürü, Seçmeli Girişimcilik ve Seçmeli Resim dersleri 5 olan Münevver'in tek düşük dersi 'Dil ve Anlatımdı' ve aldığı not 3'tü.
Sabah saatlerinde okulda düzenlenen törende konuşan okul müdürü Orhan Bahçeci, "Arkadaşımızı gerçekten unutmayacağız, soruşturmanın bir an önce sonuçlanmasını talep ediyoruz. Onun için elimizden gelen her gayreti hep birlikte bütün süreçlerde, bütün zamanlarda, bütün zeminlerde elimizden gelen gayreti birleştirip birlikte ortaya çıkarmaya gayret gösteriyoruz" dedi. Daha sonra Münevver'in karnesi öğretmeni Meral Efe'ye verildi. Karnenin verilmesi sırasında arkadaşları Münevver'i dakikalarca alkışladı.


Uluslararası ilişkiler okuyacaktı


Baba Karabulut öğlen saatlerinde okula gelerek okul müdürüyle konuştu. Çıkışta kızının aldığı 'Takdir' ve 'Onur belgesini' gösteren baba Karabulut şunları söyledi: "Cenabı Allah böyle bir acıyı kimseye tattırmasın. Bu, mutluluk ama kızım yok. Ne yapabilirim? İnşallah bu zanlılar bulunur da en kısa sürede cezalarını çekerler. Bekliyoruz. Sabırla bekliyoruz. Maalesef bir gelişme yok. Uluslararası İlişkiler okuyacaktı. Ama maalesef olmadı. Kızım başarılıydı. Dershanede de başarılıydı; okulda da başarılıydı. Öldürülmeseydi pazar günkü ÖSS'ye girecekti. Ama maalesef kınalı kuzuma kıydılar. Bize yar etmediler. Allah da onları bildiği gibi yapsın."
Mehmet Ali Birand'ın sunduğu 32. Gün programına katılan Süreyya Karabulut, katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun amcası Hayyam Garipoğlu ile yayında neden yanyana gelmediği sorulunca "O ayrı bir stüdyodaydı; ben daha sonra programa girdim. Ben karşı karşıya gelmek istemem. Karşınızda zanlılar var. Saklayanlar var. Saklayanlardan biri de Hayyam Garipoğlu. Bu bir gerçek. Bunu kimseden saklamanın da bir anlamı yok yani" dedi.
Karabulut, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın Osmaniye Valiliği'ne atanması konusunda "Yeni müdür bu konuyu sahiplenecektir. Herşeyden önce inanıyorum ki, zanlılar bir an önce ortaya çıkacaktır" diye konuştu.


-Karabulut 'unutulsun' diyen yok-


Bu arada İstanbul Valisi Muammer Güler, gazetecilerin Münevver Karabulut cinayetine ilişkin soruları üzerine şunları söyledi: "Basında yer almayan daha bir çok ihtimalin değerlendirmekte olduğunu, takibin sürdüğünü belirtmek isterim. Unutturulmaya çalışılan bu olayın olumsuz etkileridir. Yoksa 'unutulsun' diye kimse dememektedir. Suçlular er veya geç yakalanıp adalete teslim edilecek. Kim olursa olsun. Biz aramayı sürdürüyoruz. Asla bir ihmal, polisin bazı konularda eksik kalması gibi bir husus olmamıştır, olamazda. Bizim bu zamana kadar aydınlattığımız bir çok cinayet vardır. Bütün bu endişeler fail olduğu düşünülen kişinin elde olmayışından kaynaklanmaktadır. " (dha, Radikal)