Cinayeti 2 gün önce sosyal medyadan yazmış

Cinayeti 2 gün önce sosyal medyadan yazmış
Cinayeti 2 gün önce sosyal medyadan yazmış
39 yaşındaki Elena Suruç, erkek arkadaşı 40 yaşındaki Recep Almalı tarafından darp edildikten sonra bıçaklanarak öldürüldü. Zanlının sosyal paylaşım sitesinde 'Dövmeyin pişman olursunuz, öldürün gitsin doğrusu kökten çözüm' yazması dikkati çekti.

KEMER -  Olay, saat 17.00 sıralarında Liman Caddesi'nde meydana geldi. Kristall gece kulübünün satın alma departmanında çalışan Elena Suruç, 4 yıldır birlikte yaşadığı Recep Almalı ile henüz bilinmeyen nedenle tartıştı. İkili arasındaki tartışma, kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüştü. İddiaya göre Recep Almalı, darp ettiği Elena Suruç'u çeşitli yerlerinden bıçaklayarak kaçtı. Almalı, olay yerinden uzaklaşırken gürültüleri duyan komşuları polise ihbarda bulundu. Olay yerine gelen ekipler, Suruç'u kanlar içinde buldu. Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde, Elena Suruç'un öldüğü belirlendi. Yapılan incelemenin ardından Elena Suruç'un cesedi Kemer Devlet Hastanesi Morgu'na gönderildi. Polis, kaçan şüpheli Recep Almalı'yı yakalayıp gözaltına aldı.

2 GÜN ÖNCE SOSYAL MEDYADAN ŞİDDET MESAJI YAYINLAMIŞ

Dört yıldır birlikte yaşadığı Rus uyruklu kız arkadaşı Elena Suruç'u bıçaklayarak öldüren Recep Almalı'nın facebook hesabından paylaştığı kadına yönelik mesaj dikkati çekti. Eşi tarafından darp edilen bir kadının fotoğrafını paylaşan Almalı, Hz. Muhammed'in 'Eşlerinizi dövmeyiniz, onlar sizin köleniz değildirler' sözlerine yer verdi. Almalı, paylaştığı bu fotoğrafın üzerine ise 'Dövmeyin pişman olursunuz, öldürün gitsin doğrusu kökten çözüm' yazması dikkati çekti.(dha/Saffet Yenigün)


  ETİKETLER:

  Facebook

  ,

  şiddet

  ,

  Kız

  ,

  Gece

  ,

  sosyal

  ,

  Liman

  http://www.radikal.com.tr/112539311253933

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  o silah patlayacak... - emrahadilcan

  adamı hayatı boyunca "özel öldürücü tim" olarak yetiştirmiş devlet-i aali! tabii ki o silah patlayacaktır sahnede. geçen de bunlardan biri izmir de karısını rehin almıştı da "arkadaşları" bu ölüm tehditleri savuran potansiyel (meslekleri düşünüldüğünde reel) katili rica minnet(!) ikna etmişti. sahi; o adama ne oldu, ne ceza aldı? bilen varsa beri gelsin. böylelikle gücü yettiğince öldüren bu katilin de ne ceza alacağını tahmin ederiz. tahrik payı, psikolojik sorunlar ve en sonunda iyi hal indirimi değil mi!

  Eşya mı bu? - osmano

  Senin de boyun devrilsin.

  T.C adaletine ufak bir önerim var - muhammedaliclay

  Siz hiç uğraşmayın, direk rusyaya gönderin rus mahkemesine çıksın ve o özel hazırlanmış dünyaca meşhur rus hapishanelerinde misafir olsun, bakın sonra önüne bir bilgisayar verin ve internete girsin bakın ne sevgi dolu mesajlar yazacaktır kendisi.