Cinayette 'kırmızı tanga'ya tahrik indirimi

Cinayette 'kırmızı tanga'ya tahrik indirimi
Cinayette 'kırmızı tanga'ya tahrik indirimi
Doktor olan arkadaşı Teyfik İlker İzmirlioğlu'nu cinsel ilişkiye zorladığı iddiasıyla öldüren Savaş Tarkan'ın cezası, cesedin üzerinde kırmızı tanga olduğu için haksız tahrik indirimi nedeniyle müebbetten 13 yıla indirdi.

Fatih’teki bir diyaliz merkezinde çalışan doktor Teyfik İlker İzmirlioğlu, 11 Haziran 2010’da, Bakırköy’deki evinde 10 yıllık arkadaşı Savaş Tarkan tarafından 25 yerinden bıçaklanarak öldürüldü. Komşuların ihbarı üzerine daireye gelen jandarma ekipleri kapının kilitli olduğunu belirleyip çilingirle içeri girdi. Üzerinde kırmızı bir tanga bulunan doktor İlker İzmirlioğlu’nun cesedini gören ekipler Savaş Tarkan’ı da bir odada otururken buldu.

MASAJ YAPMAK İSTEDİ
Tarkan, “Bana masaj yaptırmak istedi. Masaj yaparken beni ilişkiye zorladı. Tartışınca da mutfağa gittim. Benim arkamdan mutfağa geldi. Eline aldığı ekmek bıçağıyla bana saldırmak istedi. Boğuşma sırasında bıçağı alıp, gelişi güzel sallamaya başladım” dedi. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Savaş Tarkan’a canavarca hisle, eziyet çektirerek öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açtı.

13 YILA İNDİ
Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi davayı karara bağladı. Savaş Tarkan oyçokluğuyla ömürboyu hapis cezasına çarptırıldı. Ancak mahkeme Savaş Tarkan’ın suçu haksız tahrik altında işlediğine kanaat getirerek cezayı 16 yıla, iyi hal indirimiyle de 13 yıl 4 aya indirdi.

‘CİNSELLİKTEN DEĞİL ALKOLDEN’ İTİRAZI
Mahkeme oyçokluğuyla cinayetin ağır tahrik altında işlendiğine kanaat getirerek cezayı indirirken bir üye hâkim karara muhalefet şerhi koydu: “Olayın cinsel içerikten meydana gelmediği polis raporlarında bellidir.Tahrik unsuru bu olayda yoktur. Olay alkolün paylaşımı sırasında çıkan kavgadan ibarettir” dedi. ( Hürriyet )


  http://www.radikal.com.tr/112508311250831

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Radikal Seni Alkışlıyorum.. - evetisyan06

  Yine muhteşem bir başlık, muhteşem bir çarpıtma. Anlaşılan bu ülkede kendi ideolojisini habere sokuşturmayan bir gazete okumak mümkün olmayacak. Bunu Hürriyette de görüyoruz, Haber7de de sizde de.. Yani yok birbirinizden farkınız; aynı ilkesizlik, farklı tarafgirlik. Erkek adamda ne işi var tanganın? Ha varsa bu bir şeye işaret eder ki davanın konusu da o. Birisi bu eşcinseldi demiş mahkeme de tangayı adamın ifadesini doğrular kabul etmiş ki eminim dosyada maktülün eşcinselliğine dair başka ifadeler veya kayıtlar da vardır. Biz dosya içeriğini görmedik ama eminim bu haberi hazırlayan sizler bunu biliyorsunuz. Hal böyleyken sanki mahkeme sadece eşcinsel olduğu için birine önyargılı davranmış gibi bir başlıkla sunmanız haberde tarafsız kalamadığınızın göstergesi. Aman hürriyetten veya haber7den geri kalmayın! Haber7ye bakıyorun tam sizin tersiniz bir tarafgirlik, Hürriyet vs zaten malum size bakıyorum başka bir tarafgirlik. Gerçekten çok sığ ve itici bu tarz çarpıtmalar. Şu ülkede basına zerre kadar itibar yoksa bu en başta basının tavrı yüzündendir ve siz de bundan uzak değilsiniz.