Cinayette yeni şüphe: Kıskançlık

Cinayette yeni şüphe: Kıskançlık
Cinayette yeni şüphe: Kıskançlık

Karabulut?un son görüşmeleri dosyada.

Münevver Karabulut'un öldürülmeden önce mesajlaştığı teğmenin Ayvalık'ta yazlıktan arkadaşı olduğu anlaşıldı. Savcı Ankara'daki teğmenin ifadesinin alınması için talimat gönderdi

İSTANBUL - Cesedi 179 gün önce Etiler’de çöp konteynırında bulunan Münevver Karabulut’un öldürülmeden önce mesajlaştığı teğmenin yazlıktan arkadaşı olduğu ortaya çıktı. Karabulut, 3 Mart’ta bu kişiye sekiz SMS gönderdi. Karabulut’un cesedi aynı gün bulundu.
Cinayeti soruşturan savcı Faruk Yılmaz Erşen Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’ndan Karabulut’un mesaj attığı cep telefonunun kime ait olduğunu sordu. Cevapta, telefonun Ankara Beytepe’deki Jandarma Okullar Komutanlığı’nda görevli teğmen C.Y.C.’ye ait olduğu bilgisi yer aldı. Savcı Erşen, teğmen C.Y.C.’nin ifadesinin alınması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na talimat gönderdi. Baba Süreyya Karabulut ise “Bu genç teğmen kızım Münevver’in Ayvalık Sarımsaklı’dan arkadaşı. Biz konuştuklarını ve tanıştıklarını biliyorduk” dedi.
Karabulut, kızının katil şüphelisi olarak aranan Cem Garipoğlu’nun cinayeti mesajları okuyunca girdiği kıskançlık krizi yüzünden işlediği ihtimali için ise “Kıskançlık ihtimali var mı bilemiyoruz. Ben mesajların kayıtlarında olduğunu, dosyaya konduğunu biliyordum” diye konuştu.
Karabulut ailesinin avukatı Altan Altınyurt da Karabulut ile teğmen arkadaşı arasındaki telefon konuşmalarını bildiklerini belirterek, “Dosyada da çözümlerinin bulduğu bilgisi geldi” diye konuştu. Polisce sorgulanan teğmen ise Münevver’e arkadaş olarak buluşmak için mesaj attığını ancak Münevver’in birlikte olduğu bir kişi olduğunu ima ederek buluşmak istemediğini anlattı.
Dün basına yansıyan yeni senaryoya göre Karabulut okul çıkışı Cem Garipoğlu ile Bahçeşehir’deki villada buluştu. Garipoğlu, Karabulut’un cep telefonunu kurcalarken mesajlaşmaları gördü ve  önce Karabulut’u dövdü, ardından hırsını alamayıp bıçaklayarak öldürdü. (Radikal)