Cinayetten gözaltına alınan Kale Belediye Başkanı serbest bırakıldı

Cinayetten gözaltına alınan Kale Belediye Başkanı serbest bırakıldı
Cinayetten gözaltına alınan Kale Belediye Başkanı serbest bırakıldı
İtfaiye eri Mehmet Ali Talay cinayeti nedeniyle gözaltına alınan ve savcılık tarafından tutuklanması talep edilen AK Partili Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla, serbest bırakıldı.

RADİKAL - Denizli'nin Kale İlçesi'nde, geçen 29 Haziran'da öldürülen itfaiye eri Mehmet Ali Talay'ın (39), katil zanlı olarak teslim olup, cezaevine giren kadın zabıta memuru N.Z.'nin (24) ifade değiştirmesi üzerine gözaltına alınan ve savcılık tarafından tutuklanması talep edilen AK Partili Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla, serbest bırakıldı. Hayla, "Bizi komplolarla, senaryolarla yıkabileceklerini zannederler şunu unutmasın, biz gücümüzü şerden fitne fesattan değil, halktan alırız" dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kale İtfaiye Grubu'nda görevli itfaiye eri, evli bir çocuk babası Mehmet Ali Talay, geçen 29 Haziran'da Cumhuriyet Mahallesi'ndeki Kale Orman İşletme Müdürlüğü yakınında otomobilinde tabancayla vurularak öldürüldü. Cinayeti, sevgilisi olduğu ileri sürülen Kale Belediyesi zabıta görevlisi olarak çalışan N.Z. üstlendi. İlk ifadesinde itfaiye eri Talay'ın kendisiyle 8 ay boyunca zorla ilişkiye girdiğini belirten N.Z., "Yaşadıklarımı aileme anlatmakla tehdit edince öldürdüm" dedi. N.Z. ifadesinin ardından tutuklandı. Cezaevine konulan N.Z. ifadesine değiştirip, Cumhuriyet Savcısı'na tekrar ifade verdi. N.Z., savcıya verdiği ifadesinde, cinayeti AK Partili Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla'nın işlediğini, tabancayı eline verip, suçu üstlenmesini istediğini ileri sürdü.

SOSYAL MEDYADA AÇIKLAMA YAPTI

Denizli Cumhuriyet Savcılığı tarafından gizlilikle yürütülen soruşturma kapsamında Başkan Hayla, Kale İlçesi'nde gözaltına alındı. Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Hayla, Cumhuriyet Savcısı tarafından tutuklanması talebiyle nöbetçi mahkemeye sevkedildi. Nöbetçi mahkemede ifade veren Hayla, bu gece saat 01.00'de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Hayla, serbest bırakıldıktan sonra avukatı AK Parti eski İl Başkanı Avni Örki ile makamına geldi. Partililerin ve vatandaşların da sevgi gösterileriyle makamına gelen Hayla, sosyal medya hesabından iddialara yanıt verdi. Hayla, "Bizi komplolarla, senaryolarla yıkabileceklerini sananlar şunu unutmasınlar. Biz gücümüzü şerden fitne fesattan değil, halkımızdan alırız. Bu büyük aileyi dağıtmak için şimdiye kadar ellerinden geleni ardına koymayanlar, işte buradayız. Başta paralel yapılanma olmak üzere asılsız haber yapan basın kuruluş ve mensuplarına istedikleri olmadığı için üzgün olduğumu bilmelerini isterim. Beni hiçbir zaman yalnız bırakmayan, hayır dualarıyla yanımda olan tüm halkımdan Allah razı olsun. Bu can bu bedenden çıkmadıkça sizler için varım" ifadelerini kullandı. (Ramazan ÇETİN/DENİZLİ/DHA)