Cinayetten iz yok

Kızıltepe'de görev yaptığı okula giderken silahlı saldırıyla öldürülen 27 yaşındaki öğretmen Erdal Can'ın katil ya da katilleri henüz belirlenemedi.

MARDİN - Kızıltepe'de görev yaptığı okula giderken silahlı saldırıyla öldürülen 27 yaşındaki öğretmen Erdal Can'ın katil ya da katilleri henüz belirlenemedi. Okuldaki 500 kadar öğrenci üç gündür derslere girmiyor.
Anadolu Meslek Lisesi Edebiyat Öğretmeni Erdal Can'ın evinin karşısındaki alanda kurulan kıl çadıra taziye ziyaretleri devam ediyor. Mardin Valisi Temel Koçaklar, taziye evini ziyaretinde fail veya faillerin yakalanması için çalışmaların sürdüğünü belirtirken, Emniyet Müdürü Orhan Kaya, cinayetle ilgili gözaltına alınan olmadığını söyledi. Eğitim-Sen'e üye 150 öğretmen ise, Erdal Can'ın fotoğraflarını Kızıltepe esnafına dağıtarak suçluların yakalanması için çaba gösterilmesini istedi.
Öğretmenlerinin öldürülmesini protesto eden 500 kadar öğrenci de cinayet gününden beri derslere girmiyor. Bu nedenle üç gündür okulda eğitim yok. Öğrencileri, "O herkesin sevgisini kazanmıştı" diyor.