Çinçin'e helikopterle şafak operasyonu

Çinçin'e helikopterle şafak operasyonu
Çinçin'e helikopterle şafak operasyonu
Ankara Çinçin Mahallesi'ne, bu sabah erken saatlerde yaklaşık 1000 polisin katıldığı geniş çaplı bir operasyon düzenlendi. Operasyonu polis helikopterinden Ankara Emniyet Müdürü Kadir Ay yönetti.

ANKARABaşkentte, Çinçin Mahallesi’ne bin polisin katıldığı geniş çaplı operasyon düzenlendi. Operasyonu polis helikopterinden Ankara Emniyet Müdürü Kadir Ay yönetti.

Ankara Emniyetine bağlı Asayiş, Narkotik, Organize ve Kaçakçılık ile Terörle Mücadele Şubesi ekipleri sabah saatlerinde Altındağ ilçesinde önceden belirlenen adreslere operasyon düzenledi. Operasyona çok sayıda özel harekatçı, yunus ve çevik kuvvet ekipleri de destek verdi.

Çevik kuvvet ekipleri Çinçin Mahallesi’nin etrafında çevre güvenliğini alırken şubeye bağlı ekipler belirledikleri adreslere baskın yaptı. Tehlikeli olduğu tespit edilen adreslere ise özel harekat ekipleri girdi. Bazı adreslere kapıların kırılarak girildiği görüldü.

Evlerde yapılan aramalarda çok sayıda silah ele geçirildiği öne sürülürken, baskınlarda gözaltına alınanlar oldu. Zanlıların evlerinde narkotik köpekleriyle uyuşturucu madde araması da yapıldı.

Operasyona 2 helikopter havadan destek verdi. Helikopterden kamera sistemiyle takip edilen şüpheliler, evlerin arasındaki polislere telsizle anında iletildi. El konulan malzemeler ile gözaltına alınan zanlılar ekip araçlarıyla emniyete götürüldü.
CİHAN PAÇA | CİHAN