Çinli sanıp Korelilere saldırdılar

Çinli sanıp Korelilere saldırdılar
Çinli sanıp Korelilere saldırdılar
Ülkü Ocakları tarafından İstanbul'da yapılan yürüyüş sonrası bir grup, Topkapı Sarayı'nın önündeki Koreli turist kafilesini Çinli zannederek saldırdı.

RADİKAL- Ülkü Ocakları tarafından İstanbul 'da yapılan yürüyüş sonrası bir grup, Topkapı Sarayı'nın önündeki Koreli turist kafilesini Çinli zannederek saldırdı.

Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı tarafından Doğu Türkistan'daki Müslümanlara destek olmak için yürüyüş gerçekleştirdi. Beyazıt Meydanı'nda başlayan yürüyüş Sultanahmet Meydanı'nda son buldu. Burada basın açıklaması yapıldığı sırada ayrılan bir grup Topkapı Sarayı'na doğru koştu. İddiaya göre gruptakiler, Çinli zannettikleri Koreli turist grubuna saldırdı. Saray önünde bekleyen çevik kuvvet ekipleri araya girerek etten duvar ördü. Koreli turistler hemen olay yerinden uzaklaştırıldı. Bu sırada polisle grup arasında arbede yaşandı.

O GÖRÜNTÜLER KAMERALARA BÖYLE YANSIDI

Gruptakilerden bazıları araya girerek arbedeyi önlemeye çalıştıysa da başarılı olamadı. Bunun üzerine polis gaz kullandı. Müdahale sonrası polis grup olay yerinden uzaklaştırıldı. Saldırıya uğrayan bir Koreli turist, İngilizce "Ben Çinli değil Koreliyim" diyerek gülümsediği görüldü. (Yaşar KAÇMAZ -İSTANBUL DHA)

 


  http://www.radikal.com.tr/139118813911882

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  AKLA BAK - m.rozbilen

  Fark etmez, kim önümüze gelirse, hele çekik gözlü ise saldır. Üstelik kendi ülkesinde misafir ya da turist olarak bulunsa da. Bu nasıl anlayış? Emsal vermak istemiyorum ama kendisinin de ayni şeyi yaptığını görmeyenler, Çinli diye Koreliye saldırmak hangi aklın işi? Araya polis girdi de ne demek? Onlar Türkiye devletinin güvencesinde ve korumasındadırlar. Güvenliklerine gelebilecek her türlü tehdit ve saldırıyı önlemekle birlikte saldırganlar hakkında yasaş işlem yapmak zarureti vardır. Çin ile Doğu Türkistan arasındaki ihtilaf ve sürtüşmenin faturasını turistlere çıkarmaya çalışmak tam bir aymazlık ve sorumsuzluktur. MHP ve Ülkücüler bu hareketleri ile puan taplamak bir yana ayırımcılıkla özdeş olmaktan kurtulamazlar. O nedenle dünyada hiç dostları yoktur.Hiç bir ülke ile ilişkileri de yoktur. Varsa yoksa Türkiye içindeki muhafazakar halkın duygularını sömürüp faşizm pompalamaya çalışmak. Çinli olmasa bile yapılan saldırıyı ülkem ve insanlık adına şiddetle kınıyorum.

  Çinlilere neden saldırırlar - user828088

  Saldıracaklarına Çin mallarını protesto etsinler , becerebilirlerse. Bu kafatascı salaklar her Çinli'nin Uygurlara saldırdığınımı sanıyor. Ayrıca dünyadaki her ülkenin iç işlerine neden burnumuzu sokarız, gücümüz ancak Türkiyeye gelen turistleremi yetiyor ne.