Cinnet eksilmiyor

Bağcılar'da 25 yaşındaki bir genç birlikte oturduğu anne ve babasını boğazlarını keserek öldürdü. Çevre halkı gencin,
'psikolojik sorunları olduğunu' ifade etti.

İSTANBUL - Bağcılar'da cinnet getiren bir genç, anne ve babasını bıçakla boğazlarını keserek öldürdü. Psikolojik sorunları olan gencin bir süredir tedavi gördüğü belirtildi.
Bağcılar'ın Bağlar Mahallesi Atatürk Caddesi Engin Sokak'taki evde ailesiyle yaşayan 25 yaşındaki Kadir Aslan, annesi Ayşe Aslan (47) ve Fransa'da işçi olarak çalışan ve kısa bir süre önce izinli olarak gelen babası Hüseyin Aslan'a (52) önceki gece geç saatlerde, cinnet getirerek, mutfakta bulduğu bıçakla saldırdı. Kadir Aslan, anne ve babasını bıçakla boğazlarını keserek öldürdü.
Polis ikna edemedi
Evden gelen çığlıklar üzerine komşular olay yerine polisi çağırırken, Kadir Aslan içeriye kimseyi sokmamak için direndi. Polis, Aslan'ı teslim olmaya ikna edemezken, olay yerine çağrılan itfaiye ekipleri kapıyı kırdı. İçeriye giren polis, Kadir Aslan'ı yakalayarak sivil bir ekip otosuyla karakola götürdü.
Bu arada, çevre sakinleri, Kadir Aslan'ın psikolojik sorunları bulunduğunu ve bir süredir tedavi gördüğünü bildirdiler. Öte yandan, Ayşe ve Hüseyin Aslan'ın ölüm haberini alarak olay yerine gelen yakınları fenalık geçirdi. Ayşe ve Hüseyih Aslan çiftinin cesetleri Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.