Cinnet geçiren asker karakolu taradı

Cinnet geçiren asker karakolu taradı
Cinnet geçiren asker karakolu taradı
Siirt'in Pervari İlçesi'nde cinnet geçirdiği sanılan bir asker, karakoldaki arkadaşlarını otomatik silahla taradı

SİİRT - 3 arkadaşını şehit ettikten sonra intihara kalkışan asker ağır yaralı hastaneye kaldırıldı. Siirt Valisi Ahmet Aydın , "Olayda 3 şehidimiz var" dedi.

Olay, Pervari İlçesi kırsalında bulunan İğneli Jandarma Karakolu'nda bugün saat 15.30 sıralarında meydana geldi. Karakolda görev yapan ve bunalımda olduğu belirtilen bir asker, G-3 otomatik tüfekle karakolda görevli arkadaşlarına ateş açtı. Cinnet getirdiği sanılan askerin açtığı ateşle, 3 asker şehit düştü. Saldırgan asker ardından silahın namlusunu kendisine çevirerek intihara kalkıştı. Ağır yaralanan asker, askeri helikopterle Siirt Asker Hastanesi'ne kaldırıldı. Doktorlar yaralı askerin hayati tehlikesinin devam ettiğini söyledi.

Şehit askerlerle, intihara kalkışıp yaralanan askerin kimlikleri henüz açıklanmazken Siirt Valisi Ahmet Aydın, "Olayda 3 şehidimiz var. Karakolda görevli bir asker arkadaşlarına ateş açıyor. Daha sonra aynı silahla kendisini vuruyor" dedi.(dha/Turan Koyuncu)


  http://www.radikal.com.tr/112004311200436

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  cinnet - sadoge

  Cinnet. Cinnet geçirten toplum diyemiyoruz. Cinnet geçirten koşulları hazırlayan toplum diyemiyoruz. Hepimiz o cinnet toplumundan besleniyoruz. Hiçbir psikiyatrist bu toplumun kurgusu düzeneği yolları çıkması girdisi düzeni rejimi sistemi eğitimi, öğretisi tabuları dogmaları anti demokratik yapısı anormaldir buna uyan insanlar anormaldir uymayanlar normaldir diyemiyor. Bilim bile suskun kalıyor bu yapı karşısında. Yarattığımız insan tipolojisine uymayan baş eğmeyen boyun bükmeyen gerdanından kıvırmayan emret demeyen herkes ötekileştirildiği için ayrıştırıldığı için para anormal tiplerdir cinnet geçirenler düzene karşı. En kısasından asgari ücretle geçinmek olası değildir. Olanaksızdır. Ama hepimizin orta sınıfın burjuvaların egemenlerin belirleyenlerin gözü önünde diyoruz ki asgari ücretle geçinen normal olmalıdır geçinmeyen anormal. Anasını sevgilisini çocuğunu gurbette bırakıp kışlasına gelen askere de diyoruz ki bıraktıklarını her şeyi unut. Unut. Sevdiğini hatıralarını sorumluluklarını duyarlılığını unut. Önce vatan. Tamamda bedellilerin vatanı yok mu? Tamamda güneydoğudan koparılan ayakları hiç oraya basmayan egemenlerin çocuklarının onların vatanı yok mu? Sonra cinnet.

  DENETİM - yüksektepe

  Bazı askeri kışla, karakol vb. yerlerde; asker olan çocukların sorunları kimse tarafından kaideye alınmıyor. En kötüsü, çocuk gidip sorunlarını anlatmaktan çekiniyor. Ben askerken, bizim kışlada bir çocuk nöbetteyken intihar etmişti G3 tüfeğiyle. Üst tertipleri çok fazla üzerine gitmişler ve kendi şahsi sorunları yüzünden de canına kıydı. Umarım bu konu için ciddi anlamda askeriyede çalışma yapılıyordur. Üzülenler sadece o kişilerin aileleri oluyor. Geri kalanının umurunda olduğunu düşünmüyorum. Bilinci sağlıklı bir toplum diliyorum.

  555 - Fidel Cinar

  senin gibi kafalar yuzunden bu insanlar oluyor. Ulkemizin savas kosullari cocuklari cinnetin esigine getiriyor.

  2 Gün önceki haberin aynısı - ceug

  UTANÇ ortalama 4 günde 1 asker intihar ediyor, bizim komutanlar intihar bir ülke gerçeği diye açıklama yapıyor.daha fazla yazamıyorum zira; askerlikten soğutma diye bir kanunumuzu var, sene olmuş 2013... 4.2.2013

  Terör olaylarından daha fazla bu gibi olaylar yüzünden şehit veriyoruz. - interstellar5555

  İnsan hayatı bu kadar kıymetsiz olamaz. Kimse kusura bakmasın ama- katili, tecavüzcüsü, depresifi, ruh hastası birlikte askerlik yapıyoruz. Bu kişileri ayırmak için yapılan tetkikler komedi filmi gibi. Çocuklarımızın hayatı resmen pamuk ipliğine bağlı. Eskiden bu olaylar çok fazla basına yansımıyordu, ama artık anlaşıldıki neredeyse her hafta bunun gibi kayıplar veriyoruz. Artık buna bir düzenleme yapmaları ya da zorunlu askerliği ortadan kaldırmaları şart.

  Silah - Nihilo

  Herkese silah verirsen böyle olur. Kim bilir hangi askerin saçma sapan baskılarıyla bunalıma girmiştir. Üniforma tekliği doğurur, yani diktatörce baskıcı bir psikolojik durum doğurur. Katlanamazsın bazen. 3 gençecik insan silah sayesinde hayata gözlerini yumdu. Kim verdi elimize bu silahları, evrensel bir slogan olmalı...